Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (28.05.2023) – Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o 7 i o 18. W środę święto Nawiedzenia NMP. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 2. W czwartek w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich dzieciach. W czwartek – I Czwartek Miesiąca – Godzina Święta o godzinie 20.00; w piątek – I Piątek Miesiąca – spowiedź od 17.00. Najbliższa sobota to I Sobota Miesiąca. Do chorych wyjedziemy o godzinie 9.00. Przyszła niedziela – I w miesiącu. Różaniec prowadzony przez ADŚ w niedzielę ok. 11.20.
 3. Kończy się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godzinie 17,45, w niedziele – po mszy św. o godzinie 16.00. Od 1 czerwca – rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe – ku czci Serca Jezusowego, które będą odprawiane o tych samych porach, co majówki.
 4. Wczoraj odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu uroczystości: ks. Sebastianowi, p. katechetce Jolancie, p. organiście Wojciechowi oraz rodzicom. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy także za uporządkowanie i udekorowanie kościoła, jego otoczenia oraz otoczenia plebanii, jak również za dar ołtarza – kadzielnicę. Do piątku włącznie dzieci będą uczestniczyły w Białym Tygodniu – na mszach św. wieczornych.
 5. Rozpoczynamy bliższe przygotowanie do uroczystości bierzmowania – spotkanie młodzieży i rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00.
 6. Zapowiedzi przedślubne: 1) Tomasz Ozimirski – kawaler z parafii Szczecno i Elżbieta Łukawska – panna z parafii Górno – zapowiedź II; 2) Dawid Krzysiek – kawaler z parafii Skorzeszyce – Sandra Pindral – panna z parafii Górno – zapowiedź II; 3) Krystian Łukasz Stępnik – kawaler z Górna; Jagoda Małgorzata Błaszak – panna z Górna – zapowiedź I.
 7. Prasa katolicka – W Niedzieli: główny temat – Nie pozwalaj na zło. Czasami zło dokonuje się niemalże za naszą ścianą. Dlaczego wtedy milczymy? Jest także do nabycia Magazyn Niedziela o tematyce historyczno-religijnej. W Niedzieli Kieleckiej – o spotkaniu Apostolatu Maryjnego.
 8. Sprzątanie – w najbliższą sobotę zapraszamy grupę od p. Mazurczak do końca Zawady.
 9. Trwa remont na plebanii. Zakończono etap wylewek. Wkrótce będziemy mieli gotowy projekt odnowionej kancelarii parafialnej, która wróci na swoje dawne miejsce.
 10. Dziękujemy wszystkim za troskę o materialne wsparcie parafii. Niech Bóg wynagradza każdemu ofiarodawcy jego hojność. W ostatnim czasie złożone zostały następujące ofiary; Robert i Monika Krawczyk – 100 zł; przy okazji poświęcenia pól – stacja od p. Białogońskich do Kościoła – 250; troje anonimowych darczyńców – łącznie 1250 zł.
 11. W ostatnim czasie nabyłem kilka ornatów – 2 białe; 2 maryjne; 3 czerwone. Zakupiliśmy także kociołek na wodę święconą.
 12. Ofiary złożone za tydzień będą przeznaczone na dofinansowanie inwentaryzacji cmentarza.
 13. W piątek pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Siarka, który został pochowany na naszym cmentarzu.
 14. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.