Konsekracja

,,Niech lud chrześcijański, który gromadzi się w tej świątyni
Uwielbia Cię Panie w duchu i w prawdzie
oraz niech wzrasta w miłości i pobożności’’.

DSC_3636W dniu 20 września 2015 r. miała miejsce w naszej parafii niezwykła uroczystość – konsekracja kościoła parafialnego pod wezwaniem Św. Wawrzyńca. Wierni przygotowywali się do tej niecodziennej uroczystości poprzez Misje Święte, które głosił ks. Łukasz Zygmunt – dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej i prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach – były wikariusz parafii w Górnie. Misjom, które rozpoczęły się 12 września towarzyszyły modlitwa, nabożeństwa i konferencje. Hasłem przewodnim było odnowienie miłości w rodzinach i w parafii. Uroczystość zbiegła się także z Jubileuszem 80 – lecia parafii. Przez cały tydzień wierni modlili się w intencji rodzin, do Matki Bożej Fatimskiej, małżeństw, chorych i zmarłych. W piątek 18 września w ramach Misji odbyła się Droga Krzyżowa ulicami parafii, którą zakończyła wzruszająca modlitwa pod krzyżem misyjnym.
tlo20 września pod przewodnictwem księdza biskupa ordynariusza Jana Piotrowskiego – duszpasterza diecezji kieleckiej odbyła się uroczysta konsekracja świątyni. Księdzu biskupowi towarzyszyli- ksiądz Proboszcz Edward Kupis, wikariusz parafii Mariusz Kałka, alumni seminarium, księża rodacy – ks. Infułat Stanisław Malinowski, ks kanonik Franciszek Siarek , księża dekanatu oraz zaproszeni goście Wójt Gminy Przemysław Łysak, wicewójt Czesław Pytel, dyrekcja Zespołu Szkół w Górnie Stanisław Niestój, Hanna Pióro. Oprawę liturgiczną przygotowali obecni księża, rodzice, zespół Górnianecki i Górne Nutki, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Cała uroczystość dostarczyła parafianom wielu przeżyć duchowych i na pewno zapisze się w pamięci przyszłych pokoleń.

[Not a valid template]