Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia parafialne –Zesłanie Ducha Świętego (19.05.2024)

  1. Trwa miesiąc maj. Jest to miesiąc maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe (dla dzieci przewidujemy nagrody). W dni powszednie będą one odprawiane po mszy św. wieczornej, czyli ok. 17.30. W niedziele i uroczystości – nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o 16.00. Zachęcamy również do gromadzenia się przed kapliczkami na śpiewanie Litanii Loretańskiej. 
  2. W tym tygodniu: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę Dzień Matki.
  3. Próby przed I Komunią Świętą będą w poniedziałek i środę – po mszy św. wieczornej (ok. 17.45). Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych –w czwartek od 15.30. Spowiedź rodziców, rodzeństwa dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych: w poniedziałek, wtorek i środę od 16.15.
  4. Zapowiedzi: Sebastian Sikora – kawaler z Górna, Sandra Stąpór – panna z Górna: zapowiedź II; Michał Bielat – kawaler z Górna, Aleksandra Piątek – panna z par. Pacanów: zapowiedź II. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami powinien je zgłosić do jednej z wymienionych parafii.
  5. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. W ubiegłym wpłynęła jedna ofiara na kościół – 100 zł.
  6. Dziękuję sprzątającym świątynię za pracę i ofiarę –od Wioletty Wilkońskiej do Elżbiety Sołtysiak były trzy osoby. Złożono ofiarę 340 zł. Dziękuję także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za uporządkowanie otoczenia kościoła i plebanii. W czwartek ok. 18.00 do sprzątania kościoła zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  7. Wójt Gminy Górno oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Górnie zaprasza osoby, które utrzymują abstynencję od alkoholu na wyjazd do Częstochowy w dniu 1 czerwca 2024 r. Osoby chętne mogą się zgłaszać do Centrum Usług Społecznych w górnie, pokój 8 lub telefonicznie 41/30 23 623; 519 670 727. Wyjazd jest bezpłatny.
  8. Pod chórem można nabyć prasę katolicką.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.