Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Trójcy Świętej (26.05.2024)

  1. Kończy się miesiąc maj. Jest to miesiąc maryjny. W dni powszednie nabożeństwa majowe są odprawiane po mszy św. wieczornej, czyli ok. 17.30. W niedziele i uroczystości – po mszy o 16.00. W sobotę zaczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po mszy św. o 17.00, w niedziele i uroczystości po mszy popołudniowej o 16.00
  2. Wczoraj odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu uroczystości: ks. Sebastianowi, p. katechetce Jolancie, p. organiście Wojciechowi oraz rodzicom. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy także za uporządkowanie i udekorowanie kościoła, jego otoczenia oraz otoczenia plebanii, jak również za dar ołtarza – dwa komplety obrusów. Do piątku włącznie dzieci będą uczestniczyły w Białym Tygodniu – na mszach św. wieczornych (oprócz Bożego Ciała, kiedy to zapraszamy ich na procesję do sypania kwiatów).
  3. W tym tygodniu. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte: o 8.00; 10.00 i o 16.00. Po Mszy o godzinie 10 będzie procesja do czterech ołtarzy: I ołtarz: przy ul. Świętokrzyskiej; 2 przy straży, 3 – przy ul. Wspólnej; 4 – przy aptece. Zapraszamy ministrantów, dzieci do sypania kwiatów. Zapraszam do niesienia baldachimu, feretronów. Zapraszamy także strażaków. Proszę o przygotowanie ołtarzy oraz o udekorowanie trasy procesji. Osoby odpowiedzialne za poszczególne ołtarze proszę o kontakt. Warto także udekorować domy oraz trasę procesji. Prosimy nie stawiać samochodów przy ołtarzach. W czasie oktawy będzie po nabożeństwie majowym/czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  4. W sobotę – I sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o 7.00. Do chorych wyjedziemy ok. 9.00. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca – różaniec prowadzony przez ADŚ o 11.20. Dzieci, które mają komplet pierwszych piątków miesiąca proszę o przekazanie mi książeczek z podpisami.
  5. Za kościołem ustawiona została przenośna toaleta. Będzie można z niej korzystać do końca wakacji.
  6. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. Zamówiony został sprzęt sprzątający: szorowarka Nilfisk – koszt będzie 5500 zł. Dotrze pod koniec czerwca albo na początku lipca. W ubiegły tygodniu opłaciłem też zobowiązania parafii wobec kurii – 5000 zł (podatek od parafii oraz wpłata na Fundusz Duszpasterstwa Rodzin). W przyszłą niedzielę taca gospodarcza – uzupełnienie kwoty potrzebnej do zakupu szorowarki.
  7. W sobotę do sprzątania zapraszam kolejną grupę: od Barbary Pobochy do Mariana Bery.
  8. W dniu 1 czerwca na Placu Targowym będzie zbiórka krwi. Rejestracja od 10 do 14. Będzie to zbiórka przy okazji festynu z okazji Dnia Dziecka.
  9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką.
  10. Mamom oraz wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.