Ogłoszenia parafialne –Wniebowstąpienie Pańskie (12.05.2024)

1. Trwa miesiąc maj. Jest to miesiąc maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe (dla dzieci przewidujemy nagrody). W dni powszednie będą one odprawiane po mszy św. wieczornej, czyli ok. 17.30. W niedziele i uroczystości – nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o 16.00. Zachęcamy również do gromadzenia się przed kapliczkami na śpiewanie Litanii Loretańskiej.
  2. W tym tygodniu: w poniedziałek o 19.30 Nabożeństwo Fatimskie (litanię odmówimy podczas tego nabożeństwa, zamiast po mszy św. o 17.00). W czwartek o 20.00 Godzina Święta
  3. Próby przed I Komunią Świętą będą w poniedziałek, środę i piątek – po mszy św. wieczornej (ok. 17.45). We wtorek o 17.45 zapraszamy dzieci rocznicowe (kl. IV) oraz ich rodziców.
  4. Poświęcenie pól odbędzie się w dziś po mszy św. popołudniowej – ok. 17.20. Jeden z księży będzie święcił pola w Górnie-Parcele i Górnie-Borze, zaś drugi – od Zawady do Woli Jachowej. Prosimy o pojazdy, abyśmy wiedzieli, gdzie jest poświęcenie.
  5. Kuria Diecezjalna oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają na XVIII Rodzinną Majówkę Rowerową, która  odbędzie się w sobotę 18 maja pod patronatem i z udziałem  Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Początek o 9.30 na pl. Jana Pawła II.
  6. XII UWIELBIENIE W CENTRUM MIASTA odbędzie się w dniu 25 maja o godz. 19:00 przy Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach na Placu Stanisława Moniuszki.
  7. Zapowiedzi: Sebastian Sikora – kawaler z Górna, Sandra Stąpór – panna z Górna: zapowiedź I; Michał Bielat – kawaler z Górna, Aleksandra Piątek – panna z par. Pacanów: zapowiedź I. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami powinien je zgłosić do jednej z wymienionych parafii.
  8. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. W ubiegłym tygodniu wpłynęła jedna ofiara na kościół – 400 zł. Ostatnio wykonano także prace porządkowe przed plebanią: przywiezienie ziemi, wyrównanie terenu, usunięcie pozostałości po drzewach – koszt 12 500 zł (z bieżących ofiar).
  9. Dziękuję sprzątającym świątynię za pracę i ofiarę – z grupy od Małgorzaty Morawskiej do Wiesławy Kmieć było 7 osób, złożono ofiarę 230 zł. Za tydzień zapraszamy kolejną grupę: od Wioletty Wilkońskiej do Elżbiety Sołtysiak.
  10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką.
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.