Warning: Undefined array key "options" in /usr/home/idav-make-net/domains/parafia-gorno.pl/public_html/wp-content/plugins/pro-elements/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia parafialne –Wniebowstąpienie Pańskie (12.05.2024)

 1. Trwa miesiąc maj. Jest to miesiąc maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe (dla dzieci przewidujemy nagrody). W dni powszednie będą one odprawiane po mszy św. wieczornej, czyli ok. 17.30. W niedziele i uroczystości – nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o 16.00. Zachęcamy również do gromadzenia się przed kapliczkami na śpiewanie Litanii Loretańskiej. 
 2. W tym tygodniu: w poniedziałek o 19.30 Nabożeństwo Fatimskie (litanię odmówimy podczas tego nabożeństwa, zamiast po mszy św. o 17.00). W czwartek o 20.00 Godzina Święta
 3. Próby przed I Komunią Świętą będą w poniedziałek, środę i piątek – po mszy św. wieczornej (ok. 17.45). We wtorek o 17.45 zapraszamy dzieci rocznicowe (kl. IV) oraz ich rodziców.
 4. Poświęcenie pól odbędzie się w dziś po mszy św. popołudniowej – ok. 17.20. Jeden z księży będzie święcił pola w Górnie-Parcele i Górnie-Borze, zaś drugi – od Zawady do Woli Jachowej. Prosimy o pojazdy, abyśmy wiedzieli, gdzie jest poświęcenie.
 5. Kuria Diecezjalna oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają na XVIII Rodzinną Majówkę Rowerową, która  odbędzie się w sobotę 18 maja pod patronatem i z udziałem  Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Początek o 9.30 na pl. Jana Pawła II.
 6. XII UWIELBIENIE W CENTRUM MIASTA odbędzie się w dniu 25 maja o godz. 19:00 przy Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach na Placu Stanisława Moniuszki.
 7. Zapowiedzi: Sebastian Sikora – kawaler z Górna, Sandra Stąpór – panna z Górna: zapowiedź I; Michał Bielat – kawaler z Górna, Aleksandra Piątek – panna z par. Pacanów: zapowiedź I. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami powinien je zgłosić do jednej z wymienionych parafii.
 8. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. W ubiegłym tygodniu wpłynęła jedna ofiara na kościół – 400 zł. Ostatnio wykonano także prace porządkowe przed plebanią: przywiezienie ziemi, wyrównanie terenu, usunięcie pozostałości po drzewach – koszt 12 500 zł (z bieżących ofiar).
 9. Dziękuję sprzątającym świątynię za pracę i ofiarę – z grupy od Małgorzaty Morawskiej do Wiesławy Kmieć było 7 osób, złożono ofiarę 230 zł. Za tydzień zapraszamy kolejną grupę: od Wioletty Wilkońskiej do Elżbiety Sołtysiak.
 10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.