Warning: Undefined array key "options" in /usr/home/idav-make-net/domains/parafia-gorno.pl/public_html/wp-content/plugins/pro-elements/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia parafialne –VI Niedziela Wielkanocna (5.05.2024)

  1. W tym tygodniu: we wtorek święto NMP Łaskawej, czczonej w katedralnym wizerunku; w środę – 8 maja uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika
  2. Trwa miesiąc maj. Jest to miesiąc maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe (dla dzieci przewidujemy nagrody). W dni powszednie będą one odprawiane po mszy św. wieczornej, czyli ok. 17.30. W niedziele i uroczystości – nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o 16.00. Zachęcamy również do gromadzenia się przed kapliczkami na śpiewanie Litanii Loretańskiej. 
  3. Próby przez I Komunią Świętą będą w poniedziałek, środę i piątek – po mszy św. wieczornej (ok. 17.45).
  4. Poświęcenie pól odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszy św. popołudniowej – ok. 17.20. Jeden z księży będzie święcił pola w Górnie-Parcele i Górnie-Borze, zaś drugi – od Zawady do Woli Jachowej. Prosimy o pojazdy, abyśmy wiedzieli, gdzie jest poświęcenie.
  5. Zapowiedzi: Bartłomiej Piórczyk, kawaler z Daleszyc; Aleksandra Stąporek – panna z Górna, zapowiedź II. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami powinien je zgłosić do jednej z wymienionych parafii.
  6. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. W ubiegłym tygodniu wpłynęły trzy ofiary anonimowe: 200, 100 i 50. Dziś taca gospodarcza przeznaczona na zakup sprzętu do konserwacji posadzki.
  7. Dziękuję sprzątającym świątynię za pracę i ofiarę – z grupy od Anny Magali do Marii Morawskiej było 5 osób. Złożono ofiarę 160 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Małgorzaty Morawskiej do Wiesławy Kmieć.
  8. Pod chórem można nabyć prasę katolicką.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.