Ogłoszenia parafialne –VI Niedziela Wielkanocna (5.05.2024)

1. W tym tygodniu: we wtorek święto NMP Łaskawej, czczonej w katedralnym wizerunku; w środę – 8 maja uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika
  2. Trwa miesiąc maj. Jest to miesiąc maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe (dla dzieci przewidujemy nagrody). W dni powszednie będą one odprawiane po mszy św. wieczornej, czyli ok. 17.30. W niedziele i uroczystości – nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o 16.00. Zachęcamy również do gromadzenia się przed kapliczkami na śpiewanie Litanii Loretańskiej.
  3. Próby przez I Komunią Świętą będą w poniedziałek, środę i piątek – po mszy św. wieczornej (ok. 17.45).
  4. Poświęcenie pól odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszy św. popołudniowej – ok. 17.20. Jeden z księży będzie święcił pola w Górnie-Parcele i Górnie-Borze, zaś drugi – od Zawady do Woli Jachowej. Prosimy o pojazdy, abyśmy wiedzieli, gdzie jest poświęcenie.
  5. Zapowiedzi: Bartłomiej Piórczyk, kawaler z Daleszyc; Aleksandra Stąporek – panna z Górna, zapowiedź II. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami powinien je zgłosić do jednej z wymienionych parafii.
  6. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. W ubiegłym tygodniu wpłynęły trzy ofiary anonimowe: 200, 100 i 50. Dziś taca gospodarcza przeznaczona na zakup sprzętu do konserwacji posadzki.
  7. Dziękuję sprzątającym świątynię za pracę i ofiarę – z grupy od Anny Magali do Marii Morawskiej było 5 osób. Złożono ofiarę 160 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Małgorzaty Morawskiej do Wiesławy Kmieć.
  8. Pod chórem można nabyć prasę katolicką.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.