Warning: Undefined array key "options" in /usr/home/idav-make-net/domains/parafia-gorno.pl/public_html/wp-content/plugins/pro-elements/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkanocna (28.04.2024)

  1. W tym tygodniu: w środę – spotkanie róż różańcowych po mszy św. wieczornej. W czwartek – I czwartek miesiąca: Godzina Święta o 20.00. W piątek: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. O 12 Msza święta w intencji strażaków z OSP Górno z racji przypadającego 4 maja wspomnienia św. Floriana. Tego dnia przypada I piątek miesiąca. Spowiadamy przed mszami. W sobotę – I sobota miesiąca: nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o 7.00. Do chorych wyjedziemy ok. 9.00. W przyszłą niedzielę o 11.20 różaniec prowadzony przez ADŚ.
  2. Rozpoczyna się miesiąc maj. Jest to miesiąc maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe (dla dzieci przewidujemy nagrody). W dni powszednie będą one odprawiane po mszy św. wieczornej, czyli ok. 17.30. W niedziele i uroczystości – nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o 16.00. Zachęcamy również do gromadzenia się przed kapliczkami na śpiewanie Litanii Loretańskiej. 
  3. Mając w perspektywie procesję Bożego Ciała informujemy o lekkiej modyfikacji trasy: 1 Ołtarz będzie przy ul. Świętokrzyskiej, 1– przy straży, 1 przy ul. Wspólnej i 1 – przy Szkolnej. Ten ostatni będzie w nowej lokalizacji. Chcielibyśmy, aby w jego przygotowanie włączyli się parafianie z północnej części parafii (Targowa, Parcele i ulice przylegające). Mamy zarówno banery, jak i rusztowanie do zawieszenia banerów. Można z nich skorzystać.
  4. Zapowiedzi: Bartłomiej Piórczyk, kawaler z Daleszyc; Aleksandra Stąporek – panna z Górna, zapowiedź I. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami powinien je zgłosić do jednej z wymienionych parafii.
  5. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. Wpłynęły dwie ofiary anonimowe po 100 zł. Za tydzień taca gospodarcza przeznaczona na zakup sprzętu do konserwacji posadzki.
  6. Dziękuję sprzątającym świątynię za pracę i ofiarę – z grupy od Agnieszki Sobczyk do Katarzyny Dziekańskiej było 17 osób. Złożono ofiarę 330 zł. Za tydzień w sobotę zapraszamy grupę od Anny Magali do Marii Morawskiej.
  7. Wraz z końcem kwietnia kończy się czytanie wypominek półrocznych. Jeśli ktoś pragnie dalej powierzać swoich zmarłych w modlitwie – można to zrobić w zakrystii.
  8. Pod chórem można nabyć prasę katolicką.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.