Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia parafialne – IX Niedziela Zwykła (2.06.2024)

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po mszy św. o 17.00, w niedziele i uroczystości po mszy popołudniowej o 16.00
 2. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i sprawnego przebiegu Procesji w Boże Ciało: dziękujemy przygotowującym ołtarze, straży pożarnej za zabezpieczenie procesji, dzieciom sypiącym kwiaty, p. Ryszardowi, p. Organiście, służbie liturgicznej, chórowi, panom niosącym baldachim, osobom niosącym oznaki religijne. Bóg zapłać także za kwiaty do kościoła. Przez całą oktawę po mszy świętej wieczornej jest procesja eucharystyczna. Oktawę uroczyście zakończymy w czwartek, po mszy świętej o 17.00, procesją do czterech ołtarzy na placu przykościelnym. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła. Można użyć banerów, które posiadamy. Po liturgii będzie poświęcenie wianków.
 3. W tym tygodniu. W najbliższą środę spotkanie róż różańcowych po mszy św. o godzinie 17. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego – nie obowiązuje post. Jest to także I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.30. Po mszy św. o 17.00 spotkanie biblijne. W przyszłą niedzielę na Świętym Krzyżu będzie spotkanie przyjaciół misji oblackich. Początek o 12.00 mszą świętą.
 4. Dzieci, które mają komplet pierwszych piątków miesiąca proszę o przekazanie mi książeczek z podpisami. Mamy także kilka nowych książeczek dla dzieci, które chciałyby rozpocząć tę praktykę.
 5. 8 czerwca, w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Morawicy, odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Apostolatu Maryjnego – Stowarzyszenia Cudownego Medalika.
 6. Dziękujemy pewnej rodzinie za ofiarowanie do kościoła dwóch obrazów.
 7. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. Dziś taca gospodarcza: zbieramy na uzupełnienie kwoty na zakup szorowarki.
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z Górna Parceli od Barbary Pobochy do Marii Bery. Było 4 osoby. Złożono ofiarę 170 zł. W sobotę do sprzątania zapraszam kolejną grupę: ze Świętokrzyskiej – od Woli Jachowej: od Krystyny Mochockiej do Renaty Filipczak.
 9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką.
 10. W ubiegłym tygodniu do Pana odszedł śp. Piotr Chrząszcz. RIP
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.