Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła (5.11.2023)

1. Zakończył się miesiąc październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Dziękuję wszystkim za obecność na nabożeństwach, zwłaszcza dzieciom (także za piękne, własnoręcznie wykonane różańce). Dziękuję rodzicom, którzy przychodzili ze swoimi dziećmi na nabożeństwa.
  2. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. W poniedziałek, wtorek i środę o 16.15 modlimy się na różańcu za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Nadal możemy zgłaszać naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej. Gdyby pojawiły się jakieś nieścisłości w wyczytywanych imionach proszę o kontakt.
  3. Dziękuję za przygotowanie uroczystości Wszystkich Świętych: panu Ryszardowi Szczepańczykowi, panu Piotrowi Mochockiemu, panu Józefowi Sobierajowi za użyczenie prądu, panu Dariuszowi Kotowi  i ministrantom. Dziękuje panu Wójtowi i pracownikom UG za uporządkowanie miejsca do parkowania przed cmentarzem. Dziękuję także chórowi za oprawę muzyczną liturgii na cmentarzu.
  4. W tym tygodniu: 1) w czwartek o 19.00 Godzina Święta; 2) w sobotę 11 listopada Święto Niepodległości. Msza za Ojczyznę o godzinie 12.00. Po mszy świętej koncert patriotyczny. Szczegółowy program w gablocie.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła kolejnej grupie ze Świętokrzyskiej – od Teresy Mazurczak do Barbary Dybki. Było 13 osób. Złożono ofiarę 260 zł. Za tydzień zapraszamy kolejną grupę: od Bronisławy Morawskiej do Kazimiery Siciarskiej. Z racji święta proponuję posprzątać w piątek po mszy świętej wieczornej. Gdyby pasował inny termin proszę o kontakt.
  6. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny. Można także nabywać kalendarze misyjne (7 zł).
  7. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. W ubiegłym tygodniu była jedna ofiara od anonimowego darczyńcy – 400 zł. Dzisiejsza taca to taca gospodarcza. W dalszym ciągu zbieramy na rewitalizację posadzki. Wcześniej będzie też wykonana wycieraczka przed wejściem do kościoła.
  8. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.