Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela zwykła (29.10.2023)

Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła (29.10.2023)

1. Kończy się miesiąc październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe jest po mszy św. popołudniowej, która jest o godzinie 17.00. Dziękujemy pani Katechetce Jolancie Gawęckiej oraz uczniom z SP za przygotowanie własnoręcznie wykonanych różańców, które możemy podziwiać w naszej świątyni. W ostatnim tygodniu przybyły nowe różańce.
  2. Na Misje zebraliśmy w ubiegłym tygodniu 2521,11 zł. Bóg zapłać za ten dar.
  3. W tym tygodniu: w środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte: w kościele o 8.00 i na cmentarzu o 11.00. Przed mszą świętą – o 10.30 rozpocznie się procesja na cmentarzu. Po mszy świętej będzie możliwość poświęcenia nowych nagrobków. Zgłaszamy je po mszy świętej na cmentarzu. Taca na cmentarzu będzie przeznaczona na wparcie całorocznej troski o to miejsce – zwłaszcza na wywóz śmieci. Spotkania z różami różańcowymi tego dnia nie będzie.
  4. Przez 8 dni (od 1 do 8 listopada) można pod zwykłymi warunkami, przy nawiedzeniu cmentarza zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych.
  5. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte w kościele o 8.00; 10.00; 12.00 i 16.00. O 15.30 tego dnia różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będziemy sprawować w dni powszednie od 3 do 8 listopada – o godzinie 16.15. Na wypominki nadal możemy zgłaszać naszych zmarłych w zakrystii i kancelarii po mszach świętych.
  6. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca – spowiedź podczas różańca za zmarłych o 16.15. O 17.45 kolejne spotkanie biblijne – rozważanie słowa Bożego i krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Najbliższa sobota to I sobota miesiąca – do chorych wyjedziemy ok. 9.00.
  8. W przyszłą niedziele – o 11.20 różaniec prowadzony przez Apostolstwo Dobrej Śmierci.
  9. Liczenie wiernych uczestniczących we mszy świętej oraz przystępujących do komunii świętej wykazało: obecnych 667, u komunii – 285.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie ze Świętokrzyskiej – od Aleksandry Strząbały do Zuzanny Karyś – było 9 osób. Złożono ofiarę 220 zł. Za tydzień zapraszamy kolejną grupę: od Teresy Mazurczak do Barbary Dybki.
  11. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny. Można także nabywać kalendarze misyjne (7 zł).
  12. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. W ubiegłym tygodniu ofiary złożyli: Marcin i Marta Maciejscy – 300 zł, pewna osoba – 100 zł.Taca w przyszłą niedzielę to taca gospodarcza. W dalszym ciągu zbieramy na rewitalizację posadzki.
  13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Siarek. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
  14. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów