Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła (15.10.2023)

1. Trwa miesiąc październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe jest po mszy św. popołudniowej, która jest o godzinie 17.00. W niedziele po Mszy św. popołudniowej.
  2. Dziś Dzień Papieski – zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – pomoc dla utalentowanej młodzieży. Wesprzyjmy to dobre dzieło.
  3. W tym tygodniu: jutro wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej, w środę św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników ochrony zdrowia. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Ofiarą wspieramy misje.
  4. W przyszłą niedzielę będzie liczenie wiernych uczestniczących we mszy świętej oraz przystępujących do komunii świętej
  5. Można już zamawiać zarówno intencje mszalne na rok 2024 jak i wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy sprawować msze święte w każdy I piątek miesiąca, poczynając od stycznia 2024 r.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz salki pod kościołem grupie z Górna ul. Świętokrzyskiej (6) – od Marianny Kołodziej do Danuty Olejarczyk. Było 9 osób, złożono ofiarę 210 zł. Za tydzień zapraszamy kolejną grupę ze Świętokrzyskiej – od Aleksandry Rubak do Małgorzaty Olejarczyk.
  7. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i nowy numer Magazynu Niedziela. Można także nabywać kalendarze rolnicze (34 zł) na rok 2024 oraz kalendarze misyjne (7 zł).
  8. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. W ubiegłą niedzielę taca wyniosła 2330,65 groszy. Ponadto: Rodzina Aniołów złożyła ofiarę 200 zł, anonimowy darczyńca – 200. Z ważniejszych wydatków w ubiegłym tygodniu: rachunek za prąd 668 zł.
  9. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.