Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła (13.10.2024)

1. Trwa miesiąc październik. To miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe jest po mszy św. popołudniowej, czyli ok. 17.30. W niedziele – różaniec po mszy św. o godzinie 16.00. Dziękujemy dzieciom, które przygotowały różańce na wystawę. Po zakończeniu miesiąca różańcowego otrzymają one nagrody.
  2. Dziś przeżywamy XXIV Dzień Papieski. Podczas zbiórki do puszek będziemy mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia – Fundusz stypendialny dla zdolnych dzieci i młodzieży.
  3. Dziś po różańcu procesja fatimska.
  4. Dziś także doroczne liczenie wiernych.
  5. Dziś na mszy św. o 10.00 wręczenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym. Po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  6. W tym tygodniu: jutro pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach i pracownikach oświaty; w piątek po różańcu inaugurujemy spotkania kręgu biblijnego na plebanii. Za tydzień inaugurujemy kazania katechizmowe.
  7. Możemy już zgłaszać naszych zmarłych do coniedzielnej modlitwy – wypominek. Za zmarłych z wypominek sprawujemy też msze św. w każdy I piątek miesiąca.
  8. Trwają wybory do Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej: w poniedziałek – po różańcu w kościele: Targowa; we wtorek po różańcu – w kościele: Parcele; w środę – po różańcu w kościele: Osiedle; w poniedziałek 21 X – po różańcu w kościele: Pozostałe ulice (Szkolna, Mała, Łysogórska, Przemysłowa; Targowa – koło skrzyżowania).
  9. Nadal czekamy na zgłaszanie się chętnych do czytania czytań podczas mszy św. niedzielnych. Sporządzony zostanie grafik miesięczny, który umieścimy na stronie internetowej.
  10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła grupie od Jadwigi Papis do Ewy Białogońskiej. Było 10 osób, złożono ofiarę 350 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Teresy Mika do Krystyny Siarek.
  11. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. Wpłynęły ofiary indywidualne: z ul Wspólnej – 50 zł; z ul. Świętokrzyskiej – 100; z ul. Świętokrzyskiej – 500; z ul. Świętokrzyskiej – 200. W ubiegłym tygodniu wypłaciłem kolejną ratę za okna – 20 000. Pozostała jeszcze jedna rata do zapłaty. Zgłosiła się też pewna osoba z propozycją pokrycia kosztów odnowienia obrazu NMP.
  12. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny; Trwajcie w miłości, Promyczki, GN Historia
  13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Edwarda Sobczyka. RIP. Zmarła także Irena Białek. Pogrzeb we wtorek o 14.00. RIP
  14. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.