Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła (29.09.2024)

1. Dziś Dzień Seminaryjny – modlimy się oraz wspieramy ofiarą nasze kieleckie Wyższe Seminarium Duchowne.
  2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik. To miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe, będzie po mszy św. popołudniowej, czyli ok. 17.30. W niedziele – różaniec po mszy św. o godzinie 16.00. Zapraszamy do licznego udziału, zwłaszcza członków róż różańcowych, dzieci i młodzież. Dla dzieci przewidziane są naklejki do kolekcji. Najlepszych uczestników nagrodzimy.
  3. W tym tygodniu: w środę – I środa miesiąca – po różańcu krótkie spotkanie róż różańcowych w czwartek – I czwartek miesiąca; w piątek – I piątek miesiąca – spowiedź przed poranną mszą św. oraz od 16.15. Po różańcu spotkanie biblijne w kościele; w sobotę – I sobota miesiąca – nabożeństwo po mszy o 7.00. Do chorych wyjedziemy ok. 9.00. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca – katecheza chrzcielna po różańcu, ok. 17.30. Wręczenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym będzie 13 października.
  4. W ubiegłą niedzielę naszymi ofiarami wsparliśmy tych, którzy ucierpieli podczas powodzi na Dolnym Śląsku. Do Caritasu wysłaliśmy 8300 zł. Bóg zapłać za to wsparcie osób w potrzebie.
  5. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą sobotę października (5.10.2023) do parafii św. Brata Alberta w Busku Zdroju. Osoby, które się zgłosiły zapraszamy do zakrystii.
  6. Zmarłych do naszej niedzielnej modlitwy – wypominek można zgłaszać od przyszłej niedzieli.
  7. Wybory do Rad Parafialnych (Duszpasterskiej i Ekonomicznej) będą od przyszłego poniedziałku.
  8. Zapowiedzi: Konrad Piotr Tokarski – kawaler z Górna, Elżbieta Barbara Furmanek – panna z Górna, oboje par. tutejszej – zapowiedź 2.
  9. Nadal czekamy na zgłaszanie się chętnych do czytania czytań podczas mszy św. niedzielnych. Sporządzony zostanie grafik miesięczny, który umieścimy na stronie internetowej.
  10. Sebastian organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie na 36 Międzynarodowy Festiwal Młodych. Pielgrzymka jest połączona z wypoczynkiem. Termin 31.07-9.08. 2025. Koszt 850 zł + 280 Euro. W programie: wejście na górę objawień na miejsce pierwszych objawień Matki Bożej; Droga krzyżowa na Górę Kriżevac; udział w codziennym wieczornym programie modlitewnym w parafii Medjugorie; różaniec, Msza św. adoracja Najświętszego Sakramentu, adoracja krzyża. Wypoczynek nad morzem Adriatyckim w Chorwacji; wypoczynek nad wodospadami Kravica; zwiedzanie Mostaru. Zapisy pod numer tel 601-964-731. Informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się w gablocie i na stronie internetowej parafii
  11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła grupie od Ewy Haremskiej do Eweliny Grzegolec – było 6 osób, złożono ofiarę 240 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Stanisławy Filipczak do Anny Galery.
  12. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. W ostatnim tygodniu wpłynęły ofiary: pewna rodzina z Łysickiej – 200 zł; pewna osoba z Targowej – 100 zł, pewna osoba ze Wspólnej – 100 zł. w ubiegłym tygodniu dokończono prace przy montażu okien. Wypłaciliśmy już 40 tys. Pozostało ok. 45 tysięcy. Za tydzień taca gospodarcza.
  13. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny; Trwajcie w miłości.
  14. Wczoraj do Pana odeszła Helena Grzegolec z Targowej. Pogrzeb w środę o 13.00 (wprowadzenie 12.30). RIP
  15. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.