Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła (1.10.2023)

1. Dnia 26 września br. w 100. roku życia, w 77. roku kapłaństwa i w 43. roku posługi biskupiej, odszedł do Domu Ojca śp. Ksiądz Arcybiskup Senior Stanisław Szymecki, Biskup Kielecki w latach 1981-1993, Arcybiskup Metropolita Białostocki w latach 1993-2000. Uroczystości pogrzebowe odbyły się wczoraj w Archikatedrze Białostockiej. Jako wierni Kościoła kieleckiego jesteśmy zobowiązani do modlitwy za naszego dawnego Pasterza, któremu nasza diecezja wiele zawdzięcza. Zapraszamy czcigodnych kapłanów, drogie siostry zakonne i wiernych świeckich do Bazyliki Katedralnej w Kielcach w dniu 9 października na godz. 10.00, na Mszę św. w intencji śp. Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego.
  1. Rozpoczął się miesiąc październik. To miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe będzie po mszy św. popołudniowej. Msze popołudniowe będą o 17.00, więc różaniec będzie ok. 17.30. W niedziele – różaniec po mszy św. o godzinie 16.00. Zapraszamy do licznego udziału, zwłaszcza członków róż różańcowych, dzieci i młodzież. Dla dzieci przewidziane są naklejki do kolekcji. Najlepszych uczestników nagrodzimy.
  2. W tym tygodniu: Jutro wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, W środę świętego Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę NMP Różańcowej. W środę po nabożeństwie różańcowym spotkanie róż różańcowych. W piątek spowiedź od 16.15 i podczas różańca.
  3. W piątek chcielibyśmy zainaugurować spotkania ze słowem Bożym. O godzinie 18 zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozważać Pismo święte. Spotkanie trwa około godziny. W pierwszej części mamy wyjaśnienie Ewangelii na najbliższą niedzielę, a potem ok. 20 minut adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Takie spotkania chcemy organizować w każdy pierwszy piątek miesiąca. W planach mamy też innego rodzaju spotkania biblijne – tzw. krąg biblijny. Te spotkania mają charakter bardziej dyskusyjny. W sobotę spotkanie diecezjalne róż różańcowych w Jędrzejowie u cystersów.
  4. W sobotę o godzinie 18.00 na Świętym Krzyżu koncert „Abyśmy byli jedno”. Formuła koncertu oparta jest o biografie św. Jana Pawła II, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz ks. Franciszka Blachnickiego. Wstęp darmowy.
  5. Za tydzień wręczenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym (10.00).
  6. Do chorych wyjedziemy w sobotę około 9.00
  7. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2024. Taka możliwość jest po każdej mszy św. Wypominki można zamawiać od 2 października. Można skorzystać z kartek, które są przy prasie katolickiej i w zakrystii.
  8. Zapowiedzi: Karol Fortuna – kawaler, par. tutejszej i Olga Zielińska, panna – par. tutejszej – zapowiedź 2.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z Górna ul. Świętokrzyskiej (4) – od Łucji Mazurczak do Wioletty Stąporek. Było 10 osób. Złożono ofiarę 220 zł. za tydzień zapraszamy kolejną grupę z tej ulicy: od Ireny Dziedzic do Anny Tomak
  10. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i nowy numer Magazynu Niedziela.
  11. Dziś taca gospodarcza (na rewitalizację posadzki). Bóg zapłać za ofiary na kościół: Czesław i Krystyna Stąporek – 200 zł. Troje anonimowych darczyńców: odpowiednio – 100, 200, 100 zł. Taca ubiegłej niedzieli wyniosła 2144,50 zł i 10 pensów.
  12. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronó