Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela zwykła (24.09.2023)

Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła (24.09.2023)

1. Dziś po mszy św. o 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Także dziś o godzinie 15 odbędzie się odsłonięcie pomnika upamiętniającego walki Józefa Piłsudskiego i jego żołnierzy w Górach Świętokrzyskich. Inicjatorem powstania pomnika było Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Górno. Uroczystości odbędą się przy ul. Wspólnej 16 w Górnie-Zawadzie.
  3. W tym tygodniu: 1) We wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach; 2) W czwartek o 20.00 – Godzina Święta; 3) W piątek – Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – odpust w Daleszycach
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik. To miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe, będzie po mszy św. popołudniowej. Msze popołudniowe będą o 17.00, więc różaniec będzie ok. 17.30. W niedziele – różaniec po mszy św. o godzinie 16.00. Zapraszamy do licznego udziału, zwłaszcza członków róż różańcowych, dzieci i młodzież.
  5. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2024. Taka możliwość jest po każdej mszy św. Wypominki będzie można zamawiać od 2 października.
  6. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę października (7.10.2023) w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Zapisy do soboty włącznie.
  7. Zapowiedzi: Katarzyna Strząbała, panna z Górna, par. tutejszej i Armando Stefano Jaartsveld – kawaler, zam. Almere (Holandia) – zapowiedź 2; Karol Fortuna – kawaler, par. tutejszej i Olga Zielińska, panna – par. tutejszej – zapowiedź 1.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z Górna ul. Świętokrzyska (3) – od Bronisławy Krawczyk do Heleny Kołodziej. Było 8 osób. Złożono ofiarę 220 zł. Za tydzień prosimy kolejną grupę – od Łucji Mazurczak do Wioletty Stąporek.
  9. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i nowy numer Magazynu Niedziela.
  10. Bóg zapłać za ofiary na kościół: złożono dwie anonimowe ofiary – po 100 zł. Taca ubiegłej niedzieli na WSD w Kielcach wyniosła 3372 zł. Na stronie internetowej parafii, w zakładce „Kontakt” podany jest numer konta bankowego parafii. Ofiary na kościół można składać również poprzez przelew bankowy, wpisując w tytule przelewu „darowizna na cele kultu religijnego”. Darowizna potwierdzona przelewem może być podstawą odliczenia od dochodu (maksymalnie 6% dochodu w skali roku) przy rozliczeniu podatkowym. W ubiegłym tygodniu dokonaliśmy podłączenia kościoła do sieci kanalizacyjnej.
  11. W przyszłym tygodniu taca gospodarcza. Nadal zbieramy na rewitalizację posadzki w głównej części kościoła.
  12. W ubiegłym tygodniu do Pana odeszła śp. Stanisława Maciejec. RIP
  13. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów