Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła (17.09.2023)

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła (17.09.2023)

1. Dziś przeżywamy w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Modlimy się w intencji nowych powołań oraz w intencji naszego kieleckiego Seminarium, jego alumnów i profesorów. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie Seminarium. Ponadto, jak co roku, mamy możliwość wsparcia Seminarium płodami rolnymi. Gdyby ktoś miał takie pragnienie, proszę o kontakt.
  2. W tym tygodniu: 1) W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski; 2) W czwartek św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty; 3) W przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 10.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które ten sakrament przyjmą w przyszłym roku.
  1. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2024. Taka możliwość jest po każdej mszy św.
  2. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę października (7.10.2023) w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Zapisy do końca września.
  3. Na stronie internetowej cmentarza pojawiła się deklaracja dysponenta grobu. Prosimy osoby odpowiedzialne za groby swoich bliskich o wydrukowanie jej i uzupełnienie danymi. Wypełnione deklaracje można składać w zakrystii.
  4. Prosimy o odpowiedzialne wybieranie rodziców chrzestnych. Przede wszystkim kandydaci na chrzestnych winni być katolikami wyznającymi swą wiarę życiem zgodnym z nauką Kościoła. Zgodnie z dyspozycjami KEP informujemy, że nie dopuszcza się do pełnienia tej funkcji osób żyjących w związkach niesakramentalnych czy młodzieży, która odmawia uczestnictwa w katechizacji.
  5. Zapowiedzi: Katarzyna Strząbała, panna z Górna, par. tutejszej i Armando Stefano Jaartsveld – kawaler, zam. Almere (Holandia) – zapowiedź 1.
  6. W związku z prowadzoną kampanią wyborczą do parlamentu informujemy, że parafia nie wyraża zgody na umieszczanie jakichkolwiek materiałów wyborczych na terenie kościoła i parafii. Jeśli takowe materiały się pojawią, będą natychmiast usuwane.
  7. Za tydzień – w dniu 24 września (niedziela) o godzinie 15 odbędzie się odsłonięcie pomnika upamiętniającego walki Józefa Piłsudskiego i jego żołnierzy w Górach Świętokrzyskich. Inicjatorem powstania pomnika było Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Górno. Uroczystości odbędą się przy ul. Wspólnej 16 w Górnie-Zawadzie.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z Górna ul. Świętokrzyska (2) – od Barbary Białogońskiej do p. Cedzyńskiej. Były 4 osoby, złożono ofiarę 220 zł. Za tydzień zapraszamy kolejną grupę ze Świętokrzyskiej – od Bronisławy Krawczyk do Heleny Kołodziej.
  9. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i nowy numer Magazynu Niedziela.
  10. Bóg zapłać za ofiary na kościół: rodz. Pyszczyńskich – 200; Urszula i Grzegorz Krzysiek – 500; pewna rodzina – 50; Maria Borek – 100. Taca ubiegłej niedzieli wyniosła 1840 zł. Na stronie internetowej parafii, w zakładce „Kontakt” podany jest numer konta bankowego parafii. Ofiary na kościół można składać również poprzez przelew bankowy, wpisując w tytule przelewu „darowizna na cele kultu religijnego”. Darowizna potwierdzona przelewem może być podstawą odliczenia od dochodu (maksymalnie 6% dochodu w skali roku) przy rozliczeniu podatkowym.
  11. W ubiegłym tygodniu do Pana odszedł śp. Piotr Rak. Pogrzeb odbędzie się w Makoszynie. RIP
  12. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.