Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła (10.09.2023)

1. W tym tygodniu: W środę – we wspomnienie św. Jana Chryzostoma – rocznica śmierci bpa Kazimierza Ryczana. Tego dnia o 19.30 Nabożeństwo Fatimskie; W czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – o 20.00 Godzina Święta; W piątek wspomnienie NMP Bolesnej. Święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  2. Na tacę gospodarczą (na dokończenie rewitalizacji posadzki) zebraliśmy 3642 zł, nadto 1 Euro i 1 GBP.  Na ten cel będziemy zbierać także w październiku (i być może w listopadzie).
  3. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2024. Taka możliwość jest po każdej mszy św.
  4. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę października (7.10.2023) w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Już dziś zapraszamy do udziału. Zgłaszać się można w zakrystii.
  5. Na stronie internetowej cmentarza pojawiła się deklaracja dysponenta grobu. Prosimy osoby odpowiedzialne za groby swoich bliskich o wydrukowanie jej i uzupełnienie danymi. Wypełnione deklaracje można składać w zakrystii.
  6. Ojcowie oblaci ze Świętego Krzyża zapraszają na tygodniowe uroczystości odpustowe. Szczegóły w gablocie.
  7. Za tydzień – 17 września będziemy przeżywać Dzień Seminaryjny. Taca z tego dnia przeznaczona jest na WSD w Kielcach. Ponadto, jak co roku, mamy możliwość wsparcia Seminarium płodami rolnymi. Gdyby ktoś miał takie pragnienie, proszę o kontakt.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z Górna ul. Świętokrzyska (1) – od Krystyny Mochockiej do Renaty Filipczak. Było 8 osób, złożono ofiarę 220 zł. Za tydzień zapraszamy II grupę z Górna ul. Świętokrzyska – od Barbary Białogońskiej do Bronisławy Krawczyk
  9. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny.
  10. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 1) pewna rodzina – 200; 2) Paulina i Leszek Sobczyk – 200; Jolanta i Rafał Rubak – 200; Jadwiga i Edward Sobczyk – 200. Bóg zapłać.
  11. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.