Warning: Undefined array key "options" in /usr/home/idav-make-net/domains/parafia-gorno.pl/public_html/wp-content/plugins/pro-elements/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła (10.09.2023)

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła (10.09.2023)

 1. W tym tygodniu: W środę – we wspomnienie św. Jana Chryzostoma – rocznica śmierci bpa Kazimierza Ryczana. Tego dnia o 19.30 Nabożeństwo Fatimskie; W czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – o 20.00 Godzina Święta; W piątek wspomnienie NMP Bolesnej. Święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 2. Na tacę gospodarczą (na dokończenie rewitalizacji posadzki) zebraliśmy 3642 zł, nadto 1 Euro i 1 GBP.  Na ten cel będziemy zbierać także w październiku (i być może w listopadzie).
 3. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2024. Taka możliwość jest po każdej mszy św.
 4. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę października (7.10.2023) w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Już dziś zapraszamy do udziału. Zgłaszać się można w zakrystii.
 5. Na stronie internetowej cmentarza pojawiła się deklaracja dysponenta grobu. Prosimy osoby odpowiedzialne za groby swoich bliskich o wydrukowanie jej i uzupełnienie danymi. Wypełnione deklaracje można składać w zakrystii.
 6. Ojcowie oblaci ze Świętego Krzyża zapraszają na tygodniowe uroczystości odpustowe. Szczegóły w gablocie.
 7. Za tydzień – 17 września będziemy przeżywać Dzień Seminaryjny. Taca z tego dnia przeznaczona jest na WSD w Kielcach. Ponadto, jak co roku, mamy możliwość wsparcia Seminarium płodami rolnymi. Gdyby ktoś miał takie pragnienie, proszę o kontakt.
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z Górna ul. Świętokrzyska (1) – od Krystyny Mochockiej do Renaty Filipczak. Było 8 osób, złożono ofiarę 220 zł. Za tydzień zapraszamy II grupę z Górna ul. Świętokrzyska – od Barbary Białogońskiej do Bronisławy Krawczyk
 9. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny.
 10. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 1) pewna rodzina – 200; 2) Paulina i Leszek Sobczyk – 200; Jolanta i Rafał Rubak – 200; Jadwiga i Edward Sobczyk – 200. Bóg zapłać.
 11. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.