Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła (03.09.2023)

1. Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Jutro o 9.00 msza św. w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów SP w Górnie. Poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających naukę w przyszłą niedzielę na mszy św. o godzinie 10.00

2. W tym tygodniu:

Jutro – 4 września – odpust w Skorzeszycach z racji św. Rozalii

W środę – spotkanie róż różańcowych: msza św. o 18.00, po mszy św. konferencja

W czwartek – I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania

W piątek święto Narodzenia NMP. Odpust w Bielinach. Na każdej mszy św. poświęcenie ziarna siewnego

W piątek: zbiórka ministrantów o godzinie 17.00

Także w piątek jest czuwanie w sanktuarium Bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie.

3. Dziś taca gospodarcza. Zbieramy na dokończenie rewitalizacji posadzki. Potrzebne będzie ok. 12 000 zł.

4. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2024. Taka możliwość jest po każdej mszy św.

5. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę października (7.10.2023) w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Już dziś zapraszamy do udziału. Zgłaszać się można w zakrystii.

6. Na stronie internetowej cmentarza pojawiła się deklaracja dysponenta grobu. Prosimy osoby odpowiedzialne za groby swoich bliskich o wydrukowanie jej i uzupełnienie danymi. Wypełnione deklaracje można składać w zakrystii.

7. Referat Kultury Fizycznej i Sportu Kurii Diecezjalnej zaprasza do udziału w XI Pielgrzymce Rowerowej na Święty Krzyż. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 16 września 2023. Zbiórka na placu Św. Jana Pawła II przy kieleckiej Katedrze o godz. 9.00

8. XXIII Diecezjalny Dzień Ministranta, który odbędzie się 30 września w parafii pw. św. Brata Alberta w Busku-Zdroju w godzinach 9.00-14.00.

9. Ojcowie oblaci ze Świętego Krzyża zapraszają na tygodniowe uroczystości odpustowe. Szczegóły w gablocie.

10 Za dwa tygodnie – 17 września będziemy przeżywać Dzień Seminaryjny. Ponadto, jak co roku, mamy możliwość wsparcia Seminarium płodami rolnymi. Gdyby ktoś miał takie pragnienie, proszę o kontakt.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z Górna Parceli (3) – od Barbary Pobocha do Marii Bery. Złożono ofiarę 140 zł. Za tydzień zapraszamy I grupę z Górna ul. Świętokrzyska, poczynając od Woli Jachowej.

12. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny.

13. Bóg zapłać za ofiary na kościół: pewna osoba 310 $; Anna Magala – 100 zł, Lesław i Helena Borek – 200 zł, pewna rodzina – 200 zł.

14. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.