Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła (27.08.2023)

1. W tym tygodniu: W czwartek – Godzina Święta o 20.00. W piątek – I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego po mszy św. o 7.00 i 18a.00. Spowiedź przed mszą św. o 7.00, a po południu od 17.15. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszej soboty po mszy św. o godzinie 7.00. Do chorych wyjedziemy od 9.00. Przyszła niedziela jest I w miesiącu. Różaniec prowadzony przez ADŚ o godzinie 11.20.
  1. Za tydzień taca gospodarcza. Zbieramy na dokończenie rewitalizacji posadzki. Potrzebne będzie ok. 12 000 zł.
  2. Intencje mszalne na rok 2024 będzie można zamawiać od 1 września (od piątku). Proszę o zwrócenie uwagi na rocznicę ślubu, rocznicę urodzin przypadające w przyszłym roku i o wcześniejsze zgłoszenie takich intencji. To samo odnosi się do mszy gregoriańskich.
  3. W roku 2024 będzie stały porządek mszy świętych w dni powszednie (7.00 i 17.00 – przez cały rok). W Adwencie 2024 będą roraty w dni powszednie o 6.30.
  4. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę października (7.10.2023) w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Już dziś zapraszamy do udziału. Zgłaszać się można w zakrystii.
  5. Diecezja kielecka rozpoczęła nabór kandydatów do pierwszej edycji Szkoły Katechistów Diecezji Kieleckiej (SKDK), która rozpocznie swoje działanie inauguracją 09 września 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do SKDK, można uzyskać na stronie internetowej rmissio.pl (zakładka: szkoła katechistów), oraz pod nr. tel.: 606-124-328; 506-178-939. Misją świeckiego Katechisty w parafii jest katecheza ewangelizacyjna dorosłych, obejmująca osoby, które uczestniczą w procesie duszpasterskiego przygotowania do przyjęcia sakramentów świętych. W szczególności posługa Katechisty dotyczy prowadzenia katechez kerygmatycznych dla rodziców i chrzestnych w ramach przygotowania do Sakramentu Chrztu; dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.; dla kandydatów i rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania; dla narzeczonych w ramach przygotowania do Sakramentu małżeństwa oraz ewangelizacja stała dla dorosłych, którzy wyrażą chęć dalszej formacji i uczestnictwa w systematycznych spotkaniach parafialnych.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z Górna Parceli (2) – od. Wioletty Wilkońskiej do Elżbiety Sołtysiak. Złożono ofiarę 170 zł. Zapraszamy w sobotę ok. 9.00 kolejną grupę z Górna Parceli: od Barbary Pobocha do Marii Bery.
  7. Jubilatom świętującym jubileusz 50 lat małżeństwa dziękujemy za kwiaty do kościoła.
  8. W przyszłą niedzielę – 3.09.2023 w Bęczkowie odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Trzeźwościowe. Początek o 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego.
  9. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  10. Bóg zapłać za ofiary na kościół: pewna rodzina 200 zł; pewna rodzina 200 zł; Anna i Zdzisław Sikora – 200 zł.
  11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Filipczak.
  12. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.