Ogłoszenia duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła (20.08.2023)

1. Dziś podczas mszy św. o godz. 12.00 dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory i modlimy się o Jego błogosławieństwo dla pracy rolników. Po mszy św. dalsza część uroczystości na Gminnym Placu Targowym.
  2. W sobotę – 26.08 uroczystość NMP Częstochowskiej. Porządek mszy – o 8.00, 10.00 i 18.00.
  3. W środę została zamontowana część wyposażenia kancelarii parafialnej – szafki i biurko. Koszt wyposażenia kancelarii wyniósł jak dotąd 8800 zł.
  4. Także w środę firma Tomclean wykonała prace konserwujące posadzki w kościele (prezbiterium i schodek). Koszt wyniósł 4 900 zł. Za kilka tygodni spróbujemy wykonać konserwację zasadniczej części kościoła.
  5. Intencje mszalne na rok 2024 będzie można zamawiać od 1 września. Proszę o zwrócenie uwagi na rocznicę ślubu, rocznicę urodzin przypadające w przyszłym roku i o wcześniejsze zgłoszenie takich intencji. To samo odnosi się do mszy gregoriańskich.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie od p. Morawskiej do p. Kmieć. Złożono ofiarę 240 zł. W czwartek po Mszy wieczornej prosimy kolejną grupę z Górna Parceli – od. Wioletty Wilkońskiej do Elżbiety Sołtysiak.
  7. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny.
  8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: pewna rodzina – 200 zł, Barbara Siarek – 200; rodzina Mochockich – 100, Marian i Alina Kuroś – 200 zł.
  9. W ubiegłym tygodniu do Pana odszedł śp. Dariusz Cedzyński.
  10.  Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.