Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela zwykła (30.07.2023)

1. Trwają wakacje. Czas urlopów nie zwalnia nas od codziennej modlitwy, uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– Poniedziałek św. Ignacego Loyoli;

– Wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego;

– Piątek św. Jana Marii Vianneya

1. Zbliża się czas kieleckiej pieszej pielgrzymki z Wiślicy na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę internetowo bądź w Wiślicy. Szczegóły w gablotach oraz w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.
  2. Sierpień jest miesiącem abstynencji. Episkopat polski zachęca do dobrowolnej rezygnacji z alkoholu. Nie chodzi tu tylko o zdrowie fizyczne i psychiczne, o które należy dbać wypełniając V przykazanie Dekalogu, ale także o kondycję duchową. Dobrowolny post od alkoholu podejmowany z motywów religijnych pomaga w rozwoju duchowym i w zjednoczeniu z Chrystusem, który jest jedynym Dawcą prawdziwej wolności.
  3. W środę 2 sierpnia nie ma spotkania róż różańcowych
  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca dzień modlitw o nowe powołania do służby Bożej w kościele.
  5. 4 sierpnia pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa – po porannej Mszy św. oraz po wieczornej. Spowiedź w pierwszy piątek od 6.30 do 7.00 oraz od 17.15 do 18.00. taca z tego dnia przeznaczona jest na misje.
  6. Najbliższa sobota jest I sobotą sierpnia. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi na mszy św. 7.00.
  7. Do chorych z komunią świętą wyjedziemy w najbliższą sobotę ok. godziny 9.00.
  8. W najbliższą niedzielę będzie taca gospodarcza. Dziękujemy za troskę o naszą parafię.
  9. Na Kościół ofiarę złożony dwie osoby w kwocie 200 zł
  10. W następną niedziele o 11.20 będzie różaniec prowadzony przez Apostolat Dobrej Śmierci.
  11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: grupie od Janiny Koruch do Mari Kałuża. Złożono ofiarę 190 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Haliny Grzesik do Agnieszki Sobczyk
  12. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny
  13. Regionalne Centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Kielcach zaprasza do oddawania krwi w siedzibie Centrum Krwiodawstwa w Kielcach albo oddziałach Terenowych zwłaszcza w czasie wakacji. Szczegóły znajdują się w gablocie informacyjnej
  14. W gablocie są wywieszone intencje pogrzebowe z ostatniego roku. W razie wątpliwości proszę o kontakt.
  15. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.