Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła (23.07.2023)

1. Trwają wakacje. Czas urlopów nie zwalnia nas od codziennej modlitwy, uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– w poniedziałek św. Kingi

-we wtorek święto św. Jakuba, apostoła

– w środę św. Joachima i Anny rodziców NMP

– w piątek św. Szarbela Makhlufa

– w sobotę świętej Marty

1. Dziś po każdej Mszy św. odbędzie się uroczyste poświęcenie pojazdów. Z tej okazji MIVA Polska troszcząca się o stosowne pojazdy dla misjonarzy organizuje doroczną zbiórkę ofiar na ten cel. Przed kościołem zabierając breloczek ze św. Krzysztofem będziemy mogli złożyć dowolne ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  2. Zbliża się czas kieleckich pielgrzymek na Jasną Górę: pieszej oraz rowerowej. Szczegóły w gablotach oraz w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.
  3. W sobotę 29 lipca odbędzie się pielgrzymka Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę. Szczegóły w gablocie informacyjnej. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i u p. Rozalii Białogońskiej.
  4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: grupie od Urszuli Szczepańczyk do Karoliny Koruch. Złożono ofiarę 180 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Janiny Koruch do Marii Kałuży. Proszę też kilku Panów aby skosić trawę wokół kościoła i przygotować plac wokół kościoła na uroczystość odpustową
  5. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny
  6. W gablocie są wywieszone intencje pogrzebowe z ostatniego roku. W razie wątpliwości proszę o kontakt.
  7. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.