Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła (16.07.2023)

1. Trwają wakacje. Czas urlopów nie zwalnia nas od codziennej modlitwy, uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W związku z wakacjami prosimy o uwzględnienie tego, że nie zawsze będzie w niedzielę dwóch księży. Z sakramentu pokuty korzystajmy przed mszą św. w dni powszednie.
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w sobotę 22.07.2023 św. Marię Magdalenę.
  1. Zbliża się Święto Św. Krzysztofa – patrona kierowców. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św. odbędzie się uroczyste poświęcenie pojazdów. Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców do wspólnej modlitwy. Z tej okazji MIVA Polska troszcząca się o stosowne pojazdy dla misjonarzy organizuje doroczną zbiórkę ofiar na ten cel. Po mszy św. zabierając breloczek ze św. Krzysztofem i pamiątkowy obrazek z modlitwą kierowcy będziemy mogli złożyć dowolne ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  2. Zbliża się czas kieleckich pielgrzymek na Jasną Górę: pieszej oraz rowerowej. Szczegóły w gablotach oraz w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.
  3. W sobotę 29 lipca odbędzie się pielgrzymka Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę. Szczegóły w gablocie informacyjnej. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i u p. Rozalii Białogońskiej.
  4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: grupie od Teresy Kałuży do Urszuli Krzysiek. Złożono ofiarę 210 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Urszuli Szczepańczyk do Karoliny Koruch
  5. Próba scholi w przyszłą sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci i młodzież.
  6. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  7. W gablocie są wywieszone intencje pogrzebowe z ostatniego roku. W razie wątpliwości proszę o kontakt.
  8. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.