Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła (13.08.2023)

1. Trwają wakacje. Czas urlopów nie zwalnia nas od codziennej modlitwy, uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W związku z wakacjami prosimy o uwzględnienie tego, że nie zawsze będzie w niedzielę dwóch księży. Z sakramentu pokuty korzystajmy przed mszą św. w dni powszednie.
  2. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek mszy – jak w niedzielę. Na każdej mszy błogosławimy zboża, zioła i kwiaty.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości odpustowej św. Wawrzyńca. Szczególne podziękowania dla pań sprzątających z Górna Parceli – gr. I. Złożono ofiarę 150 zł. Dziękujemy także p. Ryszardowi za wykoszenie trawy wokół kościoła i rozmieszczenie dekoracji.
  4. Jest już dostępna strona internetowa cmentarza parafialnego (mogily.pl/gorno). Za pośrednictwem strony można zgłaszać ewentualne błędy. Można także uzupełniać brakujące informacje. Na cmentarzu są wytyczone sektory. Raz do roku będzie dokonywana aktualizacja strony. Oczekujemy jeszcze na dokumentację papierową cmentarza.
  5. Na tacę gospodarczą zebraliśmy 2732 zł. Przeznaczymy je na doposażenie kancelarii parafialnej. Meble zostaną zamontowane w środę.
  6. Od środy firma Tomclean przeprowadzi rewitalizację posadzki. Pracę podzielimy na etapy. Najpierw będzie to prezbiterium, a następnie za kilka tygodni reszta kościoła. O kosztach poinformujemy.
  7. Za tydzień będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony. Msza św. dziękczynna o 12.00. Potem dalsze uroczystości na Gminnym Placu Targowym.
  8. Intencje mszalne na rok 2024 będzie można zamawiać od 1 września. Proszę o zwrócenie uwagi na rocznicę ślubu, rocznicę urodzin przypadające w przyszłym roku i o wcześniejsze zgłoszenie takich intencji.
  9. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy drugą grupę z Górna Parceli – od. p. Morawskiej do p. Kmieć.
  10. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  11. Bóg zapłać za ofiary na kościół: Anonimowa osoba złożyła 500 zł.
  12. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.