Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła (9.07.2023)

1. W czasie wakacji pamiętajmy w tym czasie o naszym świadectwie wiary, które wyraża się m.in. w uczestnictwie w niedzielnych mszach świętych. W związku z wakacjami prosimy o uwzględnienie tego, że nie zawsze będzie w niedzielę dwóch księży. Z sakramentu pokuty korzystajmy przed mszą św. w dni powszednie.
  2. W czwartek – 13 lipca. O 19.30 Nabożeństwo Fatimskie.
  3. Dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię. Ubiegłej niedzieli zebraliśmy na tacę gospodarczą 2712 zł, co pozwoli już w pełni sfinansować inwentaryzację cmentarza. Prace informatyczne zbliżają się już do końca. Zakupiliśmy także apteczkę pierwszej pomocy do kościoła. Otrzymaliśmy kolejną fakturę za prąd (za maj i czerwiec): 1200 zł. Dziękujemy także za dar dla parafii złożony przez pewną osobę z racji jubileuszu urodzin – stojak na świece wotywne przed figurą MB Fatimskiej.
  4. Ksiądz Biskup Jan Piotrowski zaprasza na diecezjalną pielgrzymkę do Włoch z racji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława. Szczegóły na stronie internetowej diecezji kieleckiej.
  5. W dniu 3 lipca nieznani sprawcy dokonali zniszczenia jednej z kamiennych stacji Drogi Krzyżowej przy trasie na Karczówkę. Biskup Jan Piotrowski w związku z tym pisze: „Z ubolewaniem patrzymy na akt wandalizmu, który dokonał się w ostatnich dniach. Jako ludzie wierzący doznajemy dziś obrazy naszych uczuć religijnych, smutku, zażenowania i poczucia naruszenia godności. Niemniej jednak prosimy Boga, by okazał miłosierdzie sprawcom tego czynu. Zwracam się do wszystkich Diecezjan o dar modlitwy, by nigdy nie dochodziło do takich sytuacji. Niech Matka Boża Łaskawa Kielecka ma nas wszystkich w Swojej opiece”. W związku z tym po zakończeniu Mszy Świętej odśpiewamy suplikacje.
  6. Zbliża się czas kieleckich pielgrzymek na Jasną Górę: pieszej oraz rowerowej. Szczegóły w gablotach oraz w zakrystii. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
  7. Jeśli chodzi o pielgrzymkę pieszą, to można przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają do 4 sierpnia i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.
  8. W sobotę 29 lipca odbędzie tradycyjna pielgrzymka Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę. Szczegóły w gablocie informacyjnej. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i u p. Rozalii Białogońskiej.
  9. Opróżniono kontener przy cmentarzu. Koszt wywozu ok. 1200 zł. Wykonujących prace porządkowe przy grobach swoich bliskich prosimy, aby stare wiązanki i wieńce składowali nie do kontenera, ale w przeznaczonym do tego miejscu, skąd mogą być wzięte na kompost.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: grupie od Teresy Kupis do Zofii Matuszewskiej. Złożono ofiarę 230 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Teresy Kałuży do Urszuli Krzysiek.
  11. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Nadal można nabyć Magazyn Niedziela.
  12. W gablocie są wywieszone intencje pogrzebowe z ostatniego roku. W razie wątpliwości proszę o kontakt.
  13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Rojek.
  14. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.