Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela zwykła (2.09.2023)

1. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy w tym czasie o naszym świadectwie wiary, które wyraża się m.in. w uczestnictwie w niedzielnych mszach świętych. W związku z wakacjami prosimy o uwzględnienie tego, że nie zawsze będzie w niedzielę dwóch księży. Z sakramentu pokuty korzystajmy przed mszą św. w dni powszednie.
  2. W najbliższą środę na 18.00 zapraszam członków róż różańcowych. Po mszy św. spotkanie.
  3. Najbliższy piątek jest I piątkiem miesiąca. Spowiedź od godziny 17.15
  4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na inwentaryzację cmentarza. O 11.20 różaniec prowadzony przez ADŚ.
  5. Dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię. Rodzicom młodzieży dziękujemy za hojny dar ołtarza. Po odjęciu kosztów ornatów pozostanie jeszcze ok. 3 000 złotych, które przeznaczymy na zakup innych rzeczy do wyposażenia świątyni. Ponadto 2 anonimowych darczyńca złożyło ofiarę na kościół –po 200 zł.
  6. Wykonujących prace porządkowe przy grobach swoich bliskich prosimy, aby stare wiązanki i wieńce składowali nie do kontenera, ale w przeznaczonym do tego miejscu, skąd mogą być wzięte na kompost.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: były p. Barbara Pedrycz i Aniela Mazurczak. Złożyły ofiarę 180 złotych. W następną sobotę zapraszamy kolejną grupę z Boru: od Teresy Kupis do Zofii Matuszewskiej.
  8. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom – Tomaszowi Ozimirskiemu i Elżbiecie Łukawskiej za ofiarowanie kwiatów do wystroju świątyni.
  9. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Nadal można nabyć Magazyn Niedziela.
  10. Diecezja kielecka organizuje pielgrzymkę do Włoch z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława biskupa i męczennika. Szczegóły w zakrystii oraz na stronie internetowej diecezji kieleckiej (w dziale Pielgrzymki)
  11. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.