Warning: Undefined array key "options" in /usr/home/idav-make-net/domains/parafia-gorno.pl/public_html/wp-content/plugins/pro-elements/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela zwykła (2.09.2023)

 1. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy w tym czasie o naszym świadectwie wiary, które wyraża się m.in. w uczestnictwie w niedzielnych mszach świętych. W związku z wakacjami prosimy o uwzględnienie tego, że nie zawsze będzie w niedzielę dwóch księży. Z sakramentu pokuty korzystajmy przed mszą św. w dni powszednie.
 2. W najbliższą środę na 18.00 zapraszam członków róż różańcowych. Po mszy św. spotkanie.
 3. Najbliższy piątek jest I piątkiem miesiąca. Spowiedź od godziny 17.15
 4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na inwentaryzację cmentarza. O 11.20 różaniec prowadzony przez ADŚ.
 5. Dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię. Rodzicom młodzieży dziękujemy za hojny dar ołtarza. Po odjęciu kosztów ornatów pozostanie jeszcze ok. 3 000 złotych, które przeznaczymy na zakup innych rzeczy do wyposażenia świątyni. Ponadto 2 anonimowych darczyńca złożyło ofiarę na kościół –po 200 zł.
 6. Wykonujących prace porządkowe przy grobach swoich bliskich prosimy, aby stare wiązanki i wieńce składowali nie do kontenera, ale w przeznaczonym do tego miejscu, skąd mogą być wzięte na kompost.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: były p. Barbara Pedrycz i Aniela Mazurczak. Złożyły ofiarę 180 złotych. W następną sobotę zapraszamy kolejną grupę z Boru: od Teresy Kupis do Zofii Matuszewskiej.
 8. Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom – Tomaszowi Ozimirskiemu i Elżbiecie Łukawskiej za ofiarowanie kwiatów do wystroju świątyni.  
 9. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Nadal można nabyć Magazyn Niedziela.
 10. Diecezja kielecka organizuje pielgrzymkę do Włoch z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława biskupa i męczennika. Szczegóły w zakrystii oraz na stronie internetowej diecezji kieleckiej (w dziale Pielgrzymki)
 11. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.