Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła (25.06.2023)

Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła (25.06.2023).

1. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – ku czci Serca Pana Jezusa. W dni powszednie o godzinie 17.45, w niedziele – po mszy św. popołudniowej.
  2. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy w tym czasie o naszym świadectwie wiary, które wyraża się m.in. w uczestnictwie w niedzielnych mszach świętych. W związku z wakacjami prosimy o uwzględnienie tego, że nie zawsze będzie w niedzielę dwóch księży. Z sakramentu pokuty korzystajmy przed mszą św. w dni powszednie.
  3. W czwartek uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o 7.00; 10.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Tego dnia o godzinie 20.00 będzie Godzina Święta.
  4. Najbliższa sobota jest I sobotą lipca. Do chorych wyjedziemy ok. godziny 9.00.
  5. W najbliższą niedzielę taca gospodarcza z przeznaczeniem na inwentaryzację cmentarza. O 11.20 różaniec prowadzony przez ADŚ.
  6. Pojawiają się pytania o intencje zamówione przy pogrzebach, przyjęte przez Ks. Marka. W ciągu tygodnia postaram się ustalić terminy tych mszy, które jeszcze nie były odprawione.
  7. We czwartek – 22 czerwca ksiądz biskup Andrzej Kaleta udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu uroczystości: przede wszystkim rodzicom bierzmowanych, za przygotowanie otoczenia kościoła, plebanii, wikariatu, jak również za udekorowanie świątyni kwiatami. Dziękujemy za troskę o naszą parafię, która wyraża się także w darze ołtarza – w postaci ornatów białych i fioletowych. Ufamy, że bierzmowana młodzież podejmie swoje zadania we wspólnocie Kościoła.
  8. Zapowiedzi: Mateusz Popielarz, kawaler z par. Bieliny, Karolina Mańka – panna z par. Górno – Zapowiedź II.
  9. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji płuc. Badania odbędą się w poniedziałek 26.06.2023 na placu przy kościele. Szczegóły na plakatach i na ulotkach.
  10. Do sprzątania świątyni (sobota ok. 9.00) zapraszamy kolejną grupę z Boru: od Barbary Pedrycz do Anieli Mazurczak.
  11. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Nadal można nabyć Magazyn Niedziela.
  12. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.