Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła (23.06.2024)

 1. Kończy się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po mszy św. o 17.00, w niedziele po mszy popołudniowej o 00
 2. Dzieci, które mają komplet pierwszych piątków miesiąca oraz dzieci, które uczęszczały na nabożeństwa majowe zapraszam po odbiór dyplomów i nagród
 3. Dziś po mszy świętej o 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które za rok przystąpią do I Komunii Świętej.
 4. W tym tygodniu: Jutro uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. Porządek mszy: jak w dzień powszedni. W sobotę uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o 7.00; 10.00 i 17.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.
 5. Rozpoczynają się wakacje. Pamiętajmy w tym czasie o praktykach religijnych. Weźmy pod uwagę, że w niedziele wakacyjne może być jeden ksiądz, stąd mogą być trudności ze spowiedzią. Lepiej skorzystać ze spowiedzi przed mszami w dni powszednie.
 6. Zapowiedzi: Przemysław Anioł, kawaler z Górna i Emilia Sitarska, panna z Górna – zapowiedź II. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami winien je zgłosić do kancelarii parafialnej.
 7. W dniach od 19 do 22 sierpnia b.r. odbędzie się XII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymi wyjadą z Kielc (z parafii św. Maksymiliana Kolbego) przez Chmielnik, Busko Zdrój, Wiślicę, Mnichów, Dzierzgów, Lelów, aby po czterech dniach wjechać na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą – dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych, księży i siostry zakonne. Dla zainteresowanych więcej szczegółów na plakacie w gablocie przed kościołem. Zgłoszenia przyjmujemy od 1 do 31 lipca mailowo na adres: www.pielgrzymkarowerowa.pl
 8. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. W ubiegłym tygodniu wpłynęła ofiara od Piotra i Eweliny Jamrożków – 200 zł. Wpłaciliśmy zaliczkę na okna – 22 000 zł.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie ze Świętokrzyskiej od Bogusławy Kwiatkowskiej do Zofii Gos. Było 6 osób, złożono ofiarę 120 złotych. W sobotę na 12.00 zapraszam kolejną grupę ze Świętokrzyskiej: od Ewy Stąpór do Łucji Mazurczak.
 10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką.
 11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mieczysława Borka – naszego dawnego parafianina. RIP
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów. Dziś Dzień Ojca – pamiętajmy o naszych ojcach w modlitwie.

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.