Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła (11.06.2023)

Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła (11.06.2023).

1. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – ku czci Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu, do czwartku włącznie, z racji Oktawy Bożego Ciała: po mszy o godzinie 18. Od piątku wracamy do nabożeństw czerwcowych o godzinie 17.45 w dni powszednie. W niedziele – po mszy św. popołudniowej.
  2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy ofiarę wysokości 2910,50, którą przeznaczymy na sfinansowanie inwentaryzacji cmentarza. Trwają prace informatyczne z tym związane. Koszt inwentaryzacji będzie wynosił ok. 8500 zł.
  3. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i sprawnego przebiegu Procesji w Boże Ciało: dziękujemy przygotowującym ołtarze, straży pożarnej za zabezpieczenie procesji, dzieciom sypiącym kwiaty, p. Ryszardowi, p. Organiście, służbie liturgicznej, chórowi, panom niosącym baldachim, osobom niosącym oznaki religijne. Bóg zapłać także za kwiaty do kościoła. Przez całą oktawę po mszy świętej wieczornej jest procesja eucharystyczna. Oktawę uroczyście zakończymy w czwartek, po mszy świętej o 18.00, procesją do czterech ołtarzy na placu przykościelnym. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła. Można użyć banerów, które posiadamy. Po liturgii będzie poświęcenie wianków.
  4. We wtorek – 13 dzień czerwca. Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 19.30. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Spotkania kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek – 18.45; wtorek – 16,30; piątek – 16.30.
  6. Chętnych do scholii i grupy muzycznej zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek na 19.00. Zachęcamy także dorosłych do włączenia się w czytanie podczas mszy świętych.
  7. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny. Nadal można nabyć Magazyn Niedziela oraz Kielecki Przegląd Diecezjalny ze wspomnieniami o ks. Marku oraz Ks. Edwardzie.
  8. Sprzątanie – dziękujemy za sprzątanie grupie Górna – Osiedle. Bóg zapłać za ofiarę 170 zł. W sobotę zapraszamy Bór, poczynając od stacji benzynowej w kierunku Górna.
  9. Dziękujemy wszystkim za troskę o materialne wsparcie parafii. Ofiarę złożyła rodzina Strząbałów – 200 zł. Wpłynęły także trzy ofiary anonimowe – łącznie 500 zł.
  10. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.