Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – Wielkanoc 31.03.2024

 1. Dziękuję za przygotowanie Triduum Paschalnego w naszej parafii. Szczególne podziękowania należą się: p. Jolancie Obarze za przygotowanie wystroju ciemnicy i grobu. Towarzyszyły jej panie z parafii, którym także dziękujemy. Dziękujemy p. Ryszardowi Szczepańczykowi za wszechstronną pomoc przy organizacji Triduum, p. Dariuszowi Kotowi – za przegląd elektryki dzwonów. Dziękujemy także p. Sobierajom z Górna Zawady za użyczenie dekoracyjnych roślin, jak również ks. Sebastianowi wraz z ministrantami – za przygotowanie liturgii; strażakom – za wartę przy Grobie Bożym i pomoc przy budowie wystroju grobu; chórowi za upiększanie liturgii śpiewem; wszystkim, którzy poprzez czytanie, muzykę, śpiewy i adoracje przy ciemnicy oraz grobie zaangażowali się modlitewnie podczas Triduum Paschalnego.
 2. Składam także podziękowania dla wszystkich, którzy przygotowali procesję rezurekcyjną: ks. Sebastianowi, ministrantom, chórowi, asyście, niosącym sztandary i oznaki religijne oraz strażakom.
 3. W tym miejscu chciałbym raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli materialnie wystrój świątyni, zwłaszcza tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Były to przede wszystkim koła różańcowe, ale także były ofiary indywidualne.
 4. Dziękuję sprzątającym świątynię. Było 13 osób dorosłych, były także dzieci. Złożono ofiarę 330 zł. Za tydzień w sobotę zapraszamy kolejną grupę z ulicy Targowej: od Moniki Krzysiek do Marii Krzysiek.
 5. Najbliższe 8 dni to Oktawa Wielkanocy, w związku z tym w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niedziela w Oktawie Wielkanocy to tzw. Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to święto patronalne Caritas. Caritas będziemy mogli wesprzeć naszą ofiarą do puszki.  
 6. W tym tygodniu: w środę spotkanie Róż Różańcowych o 17.00. Po spotkaniu – ok. 17.45 w kościele spotkanie informacyjne w sprawie ocieplenia kościoła – zainteresowanych zapraszam; w czwartek – I czwartek miesiąca; w piątek – I piątek miesiąca: spowiedź od 16.30. Po mszy, ok. 17.30 spotkanie biblijne w kościele. W sobotę – I sobota (nie ma wyjazdu do chorych).
 7. Pod chórem można nabyć prasę katolicką (Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Trwajcie w miłości).
 8. Zapowiedzi: Artur Toporek z naszej parafii oraz Daria Maciejska z parafii Daleszyce, zapowiedź I. Kto by znał przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu do jednej z tych parafii.
 9. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię.
 10. Do Pana odeszli: + Marianna Frąk oraz + Bogusław Sulej, którego pogrzeb będzie we wtorek. RIP
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus opromienia was swoim blaskiem i niech pozwala z radością iść przez życie i pokonywać wszelkie trudności.
 12. Także wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.