Warning: Undefined array key "options" in /usr/home/idav-make-net/domains/parafia-gorno.pl/public_html/wp-content/plugins/pro-elements/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela zwykła (11.02.2023)

  1. Dziś Światowy Dzień Chorych. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych oraz w ich intencji o godzinie 16.
  2. W środę 14 lutego rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Czas ten zaczyna się liturgią Środy Popielcowej. Msze święte tego dnia o 8, 10 i 17. W tym dniu obowiązuje post ścisły (3 posiłki, z czego jeden obfity) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Czas Wielkiego Postu to czas pokuty i umartwienia oraz czas nawrócenia, czyli porzucenia grzechów. Rekolekcje wielkopostne będą od V niedzieli Wielkiego Postu.
  3. Zachęcamy do wzięcia udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W każdy piątek o 16.30 Droga Krzyżowa. W każdą niedzielę o 11.20 Droga Krzyżowa prowadzona przez Apostolstwo Dobrej Śmierci. W każdą niedzielę po mszy o godzinie 16.00 śpiewamy Gorzkie Żale. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Czas Wielkiego Postu z racji pokutnego charakteru nie pozwala na udział w zabawach. Jest to także czas jałmużny. W związku z tym ks. Biskup Jan Piotrowski zachęca nas do zbiórki do puszek dla potrzebujących na Ukrainie oraz w Strefie Gazy w Palestynie. Taka możliwość będzie w Popielec.
  5. Dziś rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”.
  6. Duszpasterstwo Rodzin i Diakonia Życia organizuje kwietniowy Kurs Przedmałżeński (12 – 14 kwietnia) w auli Duszpasterstwa Rodzin przy Alei IX Wieków Kielc 15.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z ul. Wspólnej: od Beaty Strząbały do Jowity Stąpór. Było 10 osób złożono ofiarę 300 zł. Za tydzień w sobotę zapraszamy kolejną grupę: od Moniki Klimek do Marioli Kraj.
  8. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra, Promyczki dla dzieci oraz Trwajcie w miłości
  9. Dziękujemy za materialną troskę o parafię. Jeszcze jedna niedziela gospodarcza i będziemy mieli już kwotę potrzebną na rewitalizację posadzki, co uczynimy po Wielkanocy. Po feriach przystąpimy także do szycia nowych strojów dla ministrantów. W ostatnim czasie mieliśmy wydatek w postaci faktury za prąd w kościele – 5000 zł.
  10. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.