Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna (14.05.2023)

1. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godzinie 17,45, w niedziele – po mszy św. o godzinie 16.00. Jeśli nie możemy uczestniczyć w majówkach w naszej świątyni gromadźmy się przy kapliczkach i figurach.
  2. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. W czwartek o 20.00 Godzina Święta.
  3. Tydzień temu na tacę gospodarczą zebraliśmy 1943,50 zł. Stanowi to ok. ¼ kwoty potrzebnej do sfinansowania inwentaryzacji cmentarza.
  4. Poświęcenie pól odbędzie się dziś po Mszy św. popołudniowej – ok. 17.20. Jeden z księży będzie święcił pola w Górnie-Parcele i Górnie-Borze, zaś drugi – od Zawady do Woli Jachowej. Prosimy o pojazdy, abyśmy wiedzieli, gdzie jest poświęcenie.
  5. Rocznica I Komunii świętej odbędzie się dzień po I Komunii świętej, czyli 28 maja na Mszy św. o godzinie 12.00.
  6. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych we wtorek i czwartek o 16.00 oraz w piątek o 18.30.
  7. Od przyszłej niedzieli będziemy udzielać komunii na kościele osobom, które mają trudności z poruszaniem się.
  8. W gablocie znajduje się informacja na temat I Powiatowego Przeglądu Pieśni Majowych „Chwalcie łąki umajone”.
  9. Prasa katolicka – w Niedzieli m.in.: Czy można odmówić chrztu świętego? W Niedzieli Kieleckiej m.in.: zakończenie synodu na etapie diecezjalnym.
  10. Sprzątanie – dziękujemy grupie od p. Beaty Strząbała do p. Krystyny Kubiec za pracę i ofiarę – 300 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od p. Anny Michalskiej do p. Teresy Grzegolec.
  11. Dziękujemy wszystkim za troskę o materialne wsparcie parafii. Niech Bóg wynagradza każdemu ofiarodawcy jego hojność.
  12. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.