Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela zwykła (4.02.2023)

  1. Dziękujemy za pomoc w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej: ministrantom, młodzieży oraz strażakom.
  2. Strażacy informują, że nadal istnieje możliwość zbiórki elektrośmieci. Pojemnik znajduje się u p. Zdzisława Grzegolca. Można też skontaktować się ze strażakami w celu odbioru elektrośmieci.
  3. Dziś w GOK-u o 13 spotkanie z Wójtem Gminy Górno.
  4. W tym tygodniu: w środę o 17.00 spotkanie Róż Różańcowych z racji 1 środy miesiąca; w przyszłą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Chorych. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych oraz w ich intencji o godzinie 16.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z ul. Wspólnej: od Emilii Chrabąszcz do Elżbiety Sulej. Było 11 osób, złożono ofiarę 340 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Beaty Strząbały do Jowity Stąpór.
  6. Przymiarka strojów komunijnych będzie w sobotę w godzinach 10-13 na plebanii.
  7. Zakończyła się kolęda. Serdecznie dziękujemy za bardzo życzliwe przyjęcie w domach naszej parafii. W samym Górnie (we wszystkich częściach poza Osiedlem) przyjęło nas 95 % rodzin. Na Osiedlu – łącznie 50 rodzin. Dziękujemy za ofiary. Pozwolą one na rozpoczęcie prac nad wymianą ogrzewania w kościele. Po konsultacjach doszliśmy do wniosku, że konieczne będzie jeszcze wstawienie dodatkowych okien. Obecny ich stan jest taki, że ucieka ok. 30% ciepła. Tak więc nasze plany gospodarcze obejmą w najbliższym czasie te dwa projekty: dodatkowe okna w kościele + wymiana pieców. Z mniej optymistycznych obserwacji: 1) jest niemała ilość par, które żyją w konkubinatach, pomimo braku przeszkód do zawarcia sakramentu małżeństwa; 2) niepokoi pewna grupa młodzieży, która wypisała się z lekcji religii (głównie chodzi o szkoły średnie w Kielcach). Pośród nich są także osoby bierzmowane w ubiegłym roku. Oba te zjawiska rodzą pytania, czy takie osoby można jeszcze traktować jako osoby wierzące.
  1. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny.
  2. Dziękujemy za materialną troskę o parafię. Trzy anonimowe osoby złożyły po 100 zł.
  3. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.