Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2023)

1. Trwają nasze rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. prof. Przemysław Kantyka – Dziekan Wydziału Teologii KUL. Jest to ważny czas, którego zwieńczeniem będzie spowiedź przygotowująca nas na święta Wielkanocne. Postarajmy się tak ułożyć swoje sprawy, aby uczestniczyć w Jutro dzień spowiedzi. Msze św. o godzinie 8; 10; 18. Każda z nauką ogólną. Spowiedź od 8.30 do 11 oraz od 17.
  2. W tym tygodniu: we wtorek Uroczystość św. Józefa; w czwartek – Godzina Święta o 19.00. W piątek Droga Krzyżowa ulicami Górna – po mszy św. o 17.00 (nie ma Drogi Krzyżowej o 16.30). Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Procesja z palmami przed mszą o 12.00.
  3. Do chorych z Komunią wielkanocną udamy się w Wielki Poniedziałek (25 marca) – od godziny 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii (chodzi o te osoby, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty).
  4. Można nadal nabywać baranki wielkanocne. Składamy za nie ofiarę w wysokości jednego obiadu.
  5. Dziś mamy możliwość złożenia naszej jałmużny wielkopostnej. Po mszach św. jest zbiórka do puszek na rzecz leczenia młodej dziewczyny Moniki, która choruje na polineuropatię. Jest to osłabienie nerwów obwodowych które powoduje niedowład czterokończynowy. Celem zbiórki jest zebranie środków finansowych na turnus rehabilitacyjny. Organizatorem zbiórki jest Komitet Społeczny ,,Zostań Aniołem”.
  6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła grupie z ulicy Targowej od Ewy Kalety do Krystyny Witkowskiej. Było 7 osób, złożono ofiarę 160 zł. W sobotę zapraszamy kolejną grupę od Barbary Pedrycz do Anieli Mazurczak.
  7. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Promyczki, Gość Niedzielny – Historia.
  8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu: Róża Różańcowa Marii Krzysiek – 250 zł; RR Barbary Sobieraj – 300. Bóg zapłać także za zamówione msze św. przez te koła.
  9. Dziękujemy za materialną troskę o parafię. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 2378,56. Wpłynęły dwie anonimowe ofiary – po 200 zł.
  10. Za tydzień przypada I rocznica śmierci ks. Marka Zawłockiego – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  11. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.