Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna (7.05.2023)

 1. Dzisiejsza taca (gospodarcza) przeznaczona jest na inwentaryzację cmentarza. Wykonane już zostały prace na cmentarzu (zdjęcia oraz pomiary). Teraz nastąpi opracowanie tego materiału przez firmę, której zleciliśmy to zadanie. Efektem będzie strona internetowa z opisem każdego grobu, dane zostaną także wprowadzone do programu komputerowego obsługującego cmentarz. Prace informatyczne potrwają 2-3 miesiące.
 2. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godzinie 17,45, w niedziele – po mszy św. o godzinie 16.00. Jeśli nie możemy uczestniczyć w majówkach w naszej świątyni gromadźmy się przy kapliczkach i figurach.
 3. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława – patrona Polski. W sobotę wspomnienie NMP z Fatimy. Jest to jednocześnie pierwsze nabożeństwo fatimskie (różaniec, msza św. oraz procesja ze świecami). Początek o 19.30. W związku z tym przed mszą o godzinie 18 nie będzie nabożeństwa majowego. Litanię odmówimy przy nabożeństwie fatimskim.
 4. Wyjazd pielgrzymki do Torunia do Sanktuarium MB i Jana Pawła II będzie 13 maja w sobotę o 4.00 sprzed kościoła parafialnego. Są jeszcze wolne miejsca – można się zapisać u organizatora pielgrzymki – p. Krystyny Mochockiej.
 5. Członków kół różańcowych zapraszam na mszę świętą i nabożeństwo majowe we wtorek. Po mszy świętej będzie krótkie spotkanie.
 6. Poświęcenie pól odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszy św. popołudniowej – ok. 17.20. Jeden z księży będzie święcił pola w Górnie-Parcele i Górnie-Borze, zaś drugi – od Zawady do Woli Jachowej. Prosimy o pojazdy, abyśmy wiedzieli, gdzie jest poświęcenie.
 7. Kontener na makulaturę został zapełniony. Na razie nie przynośmy nowej makulatury. Po odebraniu tego kontenera zorientujemy się co do możliwości postawienia nowego.
 8. Rodziców i kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 10.00.
 9. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych we wtorek i piątek o 16.00.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła grupie od Marianny Wójcik do Hanny Sulej. Bóg zapłać za ofiarę 320 zł. Za tydzień prosimy kolejną grupę: od p. Beaty Strząbały do p. Krystyny Kubiec.
 11. Prasa katolicka: W Gościu Niedzielnym o księżach strażakach. Widok strażaka oznacza, że nadchodzi pomoc. Jeśli strażakiem jest duchowny, może pomóc nawet tam, gdzie nikt inny pomóc już nie potrafi. Wśród opisanych kapłanów jest ks. Łukasz Zygmunt. W Niedzieli m.in.: Czego Pan Bóg zapomniał objawić przez Jezusa, że teraz „dopowiada” przez Bożą Rodzicielkę? Czy nie wystarczy pośrednictwo zbawcze Jezusa? Czy potrzebujemy objawień maryjnych? Inny artykuł: Początek świata. Kto ma rację? Przyzwyczajeni do naukowej wizji powstania świata przed miliardami lat zapominamy, że jest on wyłącznie skutkiem decyzji Boga. Jak rozumieć informacje o stworzeniu świata i człowieka zawarte w Piśmie Świętym. W Niedzieli Kieleckiej relacja z jubileuszu bp. Mariana Florczyka.
 12. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.