Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05.2023)

Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie (21.05.2023)

1. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godzinie 17.45, w niedziele – po mszy św. o godzinie 16.00. Jeśli nie możemy uczestniczyć w majówkach w naszej świątyni gromadźmy się przy kapliczkach i figurach.
  2. W najbliższy piątek pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach. Żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne zbawienie.
  3. Dziękujemy za piękne przygotowanie poświęcenia pól. Bóg zapłać za ofiary Mszy św. oraz ofiary na kościół złożone z tej okazji.
  4. W najbliższą sobotę o godzinie 12.00 będzie uroczystość I Komunii świętej
  5. Rocznica I Komunii świętej odbędzie się dzień po I Komunii świętej, czyli 28 maja na Mszy św. o godzinie 12.00. Spowiedź dzieci rocznicowych – w środę o 17.00
  6. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu: we wtorek o 16.00; w środę o 16.00 i w piątek o 16.00. Spowiedź rodziców, chrzestnych i rodzeństwa dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek o 16.30. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych w piątek po próbie.
  7. Zapowiedzi przedślubne: 1) Tomasz Ozimirski – kawaler z parafii Szczecno i Elżbieta Łukawska – panna z parafii Górno – zapowiedź I; 2) Dawid Krzysiek – kawaler z parafii Skorzeszyce – Sandra Pindral – panna z parafii Górno – zapowiedź I.
  8. Prasa katolicka – W Niedzieli: O pierwszej spowiedzi dzieci. Wcale nie jest taka straszna, jak ją niektórzy przedstawiają; Co nauka katolicka mówi o karze śmierci?; Europejska choroba płci – o eksperymencie, który przynosi straszliwe skutki; W Niedzieli Kieleckiej: czy dziś nie ma powołań?
  9. Sprzątanie – grupie od p. Anny Michalskiej do p. Teresy Grzegolec dziękujemy za pracę i ofiarę 180 zł. W tym tygodniu kościół sprzątają rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy im za już wykonane prace – m.in. umycie kostki wokół kościoła.
  10. Dziękujemy wszystkim za troskę o materialne wsparcie parafii. Niech Bóg wynagradza każdemu ofiarodawcy jego hojność.
  11. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.