Warning: Undefined array key "options" in /usr/home/idav-make-net/domains/parafia-gorno.pl/public_html/wp-content/plugins/pro-elements/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05.2023)

Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie (21.05.2023)

 

 1. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godzinie 17.45, w niedziele – po mszy św. o godzinie 16.00. Jeśli nie możemy uczestniczyć w majówkach w naszej świątyni gromadźmy się przy kapliczkach i figurach.
 2. W najbliższy piątek pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach. Żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne zbawienie.
 3. Dziękujemy za piękne przygotowanie poświęcenia pól. Bóg zapłać za ofiary Mszy św. oraz ofiary na kościół złożone z tej okazji.
 4. W najbliższą sobotę o godzinie 12.00 będzie uroczystość I Komunii świętej
 5. Rocznica I Komunii świętej odbędzie się dzień po I Komunii świętej, czyli 28 maja na Mszy św. o godzinie 12.00. Spowiedź dzieci rocznicowych – w środę o 17.00
 6. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu: we wtorek o 16.00; w środę o 16.00 i w piątek o 16.00. Spowiedź rodziców, chrzestnych i rodzeństwa dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek o 16.30. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych w piątek po próbie.
 7. Zapowiedzi przedślubne: 1) Tomasz Ozimirski – kawaler z parafii Szczecno i Elżbieta Łukawska – panna z parafii Górno – zapowiedź I; 2) Dawid Krzysiek – kawaler z parafii Skorzeszyce – Sandra Pindral – panna z parafii Górno – zapowiedź I.
 8. Prasa katolicka – W Niedzieli: O pierwszej spowiedzi dzieci. Wcale nie jest taka straszna, jak ją niektórzy przedstawiają; Co nauka katolicka mówi o karze śmierci?; Europejska choroba płci – o eksperymencie, który przynosi straszliwe skutki; W Niedzieli Kieleckiej: czy dziś nie ma powołań?
 9. Sprzątanie – grupie od p. Anny Michalskiej do p. Teresy Grzegolec dziękujemy za pracę i ofiarę 180 zł. W tym tygodniu kościół sprzątają rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy im za już wykonane prace – m.in. umycie kostki wokół kościoła.
 10. Dziękujemy wszystkim za troskę o materialne wsparcie parafii. Niech Bóg wynagradza każdemu ofiarodawcy jego hojność.
 11. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.