Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej (04.06.2023)

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej (04.06.2023).

1. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – ku czci Serca Pana Jezusa. W dni powszednie o godzinie 17,45 (w oktawę Bożego Ciała – po mszy o 18.00), w niedziele – po mszy św. o godzinie 16.00.
  2. W środę na 18.00 zapraszamy róże różańcowe. Po mszy św. spotkanie.
  3. Ofiary dziś składane na dofinansowanie inwentaryzacji cmentarza
  4. Spotkania kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek – 18.30; wtorek – 18.30; piątek – 17.00.
  5. Zapowiedzi przedślubne: 1) Krystian Łukasz Stępnik – kawaler z Górna; Jagoda Małgorzata Błaszak – panna z Górna – zapowiedź II.
  6. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte: o 8.00; 10.00 i 0 16.00. Po Mszy o godzinie 10 będzie procesja do czterech ołtarzy. Zapraszamy ministrantów, dzieci do sypania kwiatów. Próba ministrantów i próba sypania kwiatów będzie w środę po mszy św. wieczornej – ok. 18,30. Zapraszam do niesienia baldachimu, feretronów. Zapraszamy także strażaków. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy oraz o udekorowanie trasy procesji. Osoby odpowiedzialne za poszczególne ołtarze proszę o kontakt. Warto także udekorować domy oraz trasę procesji.
  7. W czasie oktawy Bożego Ciała będzie lekka zmiana w planie mszy: msza św. wieczorna o 18.00; po niej nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  8. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny. Nadal można nabyć Magazyn Niedziela
  9. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Krakowa do Centrum Jana Pawła II odbędzie się w sobotę 10 czerwca. Wyjazd o 7.30, koszt 52 zł. Jest 9 wolnych miejsc.
  10. Sprzątanie – dziękujemy za sprzątanie grupie z ul Wspólnej i Zawady. Bóg zapłać za ofiarę 240 zł. W sobotę zapraszamy Bór-Osiedle I.
  11. Dziękujemy wszystkim za troskę o materialne wsparcie parafii. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym za dar misyjny – 580 zł. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za dar ołtarza (800 zł), za który nabyłem 3 ornaty (2 zielone i fioletowy).
  12. Pielgrzymka Kielecka – poszukuje osób kierujących ruchem (pełnoletnich) oraz grających na gitarze. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. proboszczem.
  13. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.