Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla (26.11.2023)

  1. Kończy się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Nadal możemy zgłaszać naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej. Gdyby pojawiły się jakieś nieścisłości w wyczytywanych imionach proszę o kontakt.
  2. W nadchodzącym tygodniu: w czwartek – św. Andrzeja Apostoła; w piątek – I piątek miesiąca, spowiedź od 16.15. O 17.45 spotkanie biblijne – lectio divina w kościele. W sobotę – I sobota miesiąca – Komunia dla chorych będzie 16 grudnia w sobotę. W niedzielę – różaniec prowadzony przez ADŚ – o 11.20.
  3. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Jest to czas oczekiwania w podwójnym wymiarze – na przyjście Jezusa na końcu czasów oraz na pamiątkę pierwszego przyjścia Jezusa na ziemię, którą będziemy świętować w Uroczystość Bożego Narodzenia. Wyrazem naszego oczekiwania będzie udział w roratach – w dni powszednie (poza uroczystościami) o godzinie 7.00. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece na stół wigilijny (ofiara wysokości 1 obiadu)
  4. Rekolekcje adwentowe zaczynamy w sobotę i potrwają one do poniedziałku (2-4 grudnia). Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Kacprzyk – student misjologii i prawa kanonicznego. Program: sobota – msza św. z nauką dla wszystkich – 8.00; 10.00; 12.00; 16.00; niedziela – msza św. z nauką dla wszystkich – 8.00; 10.00 (po mszy św. spotkanie z dziećmi); 12.00; 16.00; poniedziałek – msza św. z nauką dla wszystkich – 8.00; 10.00; 12.00; 16.00. Poniedziałek jest dniem spowiedzi: spowiedź od 8.30 do 12.30 oraz od 15.30 do 16.30. Poniedziałek to także dzień odpustu z racji św. Barbary.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła kolejnej grupie – od Teresy Sobczyk do Haliny Siarek, było 9 osób, złożono ofiarę 380 zł. Za tydzień zapraszamy następną grupę ze Świętokrzyskiej: od Marianny Jarząbek do Doroty Kot. Termin, w związku z tym, że w sobotę są już rekolekcje, do ustalenia. Proszę o kontakt.
  6. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, jak również dwumiesięcznik „Trwajcie miłości” (za dowolną ofiarę). Można także nabywać kalendarze misyjne (7 zł).
  7. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. W ubiegłym tygodniu była jedna ofiara anonimowa – 200 zł. Dziś zbiórka do puszek na Duszpasterstwo młodzieży diecezji kieleckiej.
  8. W środę 29 listopada 2023 r. przypada IX rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza św. w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej.
  9. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.