Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny (31.12.2023)

  1. Dziś Święto Świętej Rodziny – na każdej mszy św. małżonkowie mogą odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.
  2. W tym tygodniu: w środę zapraszamy Róże Różańcowe na mszę św. o 17.00. W czwartek – I czwartek miesiąca – Godzina Święta o 19.00. W piątek – I piątek miesiąca, spowiedź od 16.30. o 17.30 spotkanie biblijne w kościele. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte – jak w każdą niedzielę. Przed mszą św. o godzinie 12.00 (czyli ok. 11.45) przez parafię przejdzie Orszak Trzech Króli. Zachęcam, zwłaszcza dzieci do włączenia się w orszak. Mile widziane osoby przebrane za króli bądź aniołów. Bliższych informacji udziela ks. Sebastian, który koordynuje to wydarzenie. Na mszach świętych błogosławimy kredę i kadzidło oraz wodę. Po wieczornej mszy św. koncert finałowy Festiwalu kolęd. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją jednak nadal śpiewamy kolędy i nadal możemy nawiedzać Boże Dziecię w szopce – do 2 lutego. W przyszłą niedzielę o 11.20 różaniec prowadzony przez Apostolstwo Dobrej Śmierci. W przyszłą niedzielę będą także wręczone nagrody za roraty.
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z ul. Wspólnej od Ewy Strząbały do Ireny Grzegolec. Było 8 osób, złożono ofiarę 260 zł. Za tydzień w piątek (godzina do ustalenia) zapraszamy kolejną grupę: od Ewy Kowalczyk do Heleny Mazurczak.   
  4. Kolędę – odwiedziny rodzin naszej parafii – rozpoczniemy od 2 stycznia. Odwiedziny duszpasterza to piękny zwyczaj, od dawna praktykowany. Pragniemy wspólnie pomodlić się z rodzinami naszej parafii i pragniemy prosić o błogosławieństwo Boże. Prosimy dzieci o przygotowanie zeszytów od religii. W niektóre dni (wolne od szkoły) przed księdzem pójdą ministranci. Prosimy o przysłanie samochodów 20 minut przed rozpoczęciem kolędy. Dobrze byłoby, gdyby ktoś z rodziny, która oczekuje na księdza wyszedł przed dom. Będzie to znak, że kapłan jest w tym domu oczekiwany. Rodziny, które w czasie ostatniego roku zamieszkały w naszej parafii prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza. W czasie kolędy możemy złożyć ofiarę na prace gospodarcze przy parafii. Najważniejszą inwestycją, która nas czeka jest wymiana ogrzewania kościoła. W dalszej kolejności mamy w planach budowę toalety przy kościele oraz remont zakrystii połączony z wymianą mebli. Jeżeli ktoś ma takie pragnienie, może również złożyć zwyczajową ofiarę dla księży. Traktujemy ją jako formę podziękowania za całoroczną pracę duszpasterską. Jeśli ktoś jest nieobecny przed południem, istnieje możliwość odwiedzin po mszy wieczornej (ok. 17.30).

Porządek kolędy:

 

Wtorek 2 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00  Górno Parcele (p. Anna Magala – wzdłuż drogi 74 – Unijna Luksusowa) 

Ks. Wikariusz od 9.00 Górno Parcele (p. Rafalscy – p. Wojciech Morawski/Witkowski)

Środa 3 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Górno Parcele: Bogusław Bielat – Marek Sołtysiak (wzdłuż drogi na Krajno); Barbara Pobocha – Maria Bera.

Ks. Wikariusz od 15.30 Górno Zawada (Piotr Wiatrowski – Ryszard Mazurczak)

Czwartek 4 stycznia Ks. Wikariusz od 9.00 Górno Zawada (Mariusz Sobieraj – Dariusz Kraj)
Poniedziałek 8 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Świętokrzyska – od Woli Jachowej (Stefan Mochocki – H. Maj)

Ks. Wikariusz od 15.30 Górno-Zawada (Robert Ogrodnik – Edward Zarębski)

 

  1. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny (GN Historia Kościoła) oraz Mały Gość Niedzielny.
  2. Dziękujemy za materialną troskę o parafię. Taca z Bożego Narodzenia wyniosła 3120 zł, taca na KUL wyniosła 3593. Na stroje dla ministrantów zebraliśmy (po odliczeniu kosztów): 4000.
  3. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Bąk. RIP
  4. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.