Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Przemienienia Pańskiego (06.08.2023)

Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – Święto Przemienienia Pańskiego (06.08.2023)

1. Trwają wakacje. Czas urlopów nie zwalnia nas od codziennej modlitwy, uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W związku z wakacjami prosimy o uwzględnienie tego, że nie zawsze będzie w niedzielę dwóch księży. Z sakramentu pokuty korzystajmy przed mszą św. w dni powszednie.
  2. W tym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy uroczystość odpustową św. Wawrzyńca. Gościć będziemy ks. prof. Michała Olejarczyka z Seminarium w Kielcach. Msze święte o 8.00; 10.00; 12.00 (suma z procesją) i o 18.00. Zapraszam do licznego i aktywnego udziału. Postarajmy się skorzystać z sakramentu pokuty, aby móc dostąpić łaski odpustu zupełnego.
  3. Dzisiejsze ofiary na tacę gospodarczą przeznaczymy na doposażenie kancelarii parafialnej. Przy okazji remontu plebanii zrobiliśmy też nowe meble do kancelarii. Będą one montowane po przyszłej niedzieli.
  4. Dziś na sumie modlimy się za ofiary pacyfikacji Górna przed 79 laty. Po mszy świętej o 12.00 będą uroczystości pod pomnikiem.
  5. W przyszłą niedzielę o 19.30 nabożeństwo fatimskie
  6. Intencje mszalne na rok 2024 będzie można zamawiać od 1 września. Proszę o zwrócenie uwagi na rocznicę ślubu, rocznicę urodzin przypadające w przyszłym roku i o wcześniejsze zgłoszenie takich intencji.
  7. Wczoraj rozpoczęła się kolejna Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę. Ci, którzy chcieliby swoją modlitwą towarzyszyć pielgrzymom mogą zapisać się do grupy duchowej. Szczegóły w zakrystii.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: grupie od Haliny Grzesik do Katarzyny Dziekańskiej. Złożono ofiarę 460 złotych. Kolejną grupę – Z Górna Parceli prosimy na wtorek wieczorem. Chodzi o przygotowanie kościoła do odpustu. Będę wdzięczny za wykoszenie trawy wokół kościoła (to można zrobić także w innym czasie, w zależności od pogody – w takiej sytuacji proszę o kontakt).
  9. Nowożeńcom – Mateuszowi i Karolinie dziękujemy za kwiaty do kościoła.
  10. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  11. W gablocie są wywieszone intencje pogrzebowe z ostatniego roku. W razie wątpliwości proszę o kontakt. W przyszłą niedzielę kończy się czas na ewentualne reklamacje. Intencje zostaną wpisane do książki.
  12. Bóg zapłać za ofiary na kościół: Zofia Siarek – 100 zł, Anna Magala – 100 zł, P. Romanowscy – 100 zł. Anonimowa ofiara – 100 zł. Na akcję MIVA – samochody dla misjonarzy z racji św. Krzysztofa zebraliśmy 2813,90 PLN oraz 2 Euro
  13. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.