Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Chrztu Pańskiego (7.01.2023)

  1. Dzisiejsza niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją jednak nadal śpiewamy kolędy i nadal możemy nawiedzać Boże Dziecię w szopce – do 2 lutego. Dziś o 11.20 różaniec prowadzony przez Apostolstwo Dobrej Śmierci.
  2. Dziękuję za zorganizowanie Orszaku Trzech Króli. Dziękuję ks. Sebastianowi, dorosłym oraz dzieciom i młodzieży.
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z ul. Wspólnej od Ewy Kowalczyk do Heleny Mazurczak. Było 9 osób, złożono ofiarę 300 zł. Za tydzień w sobotę zapraszamy kolejną grupę z ul. Wspólnej: od Bronisławy Różyc do Agaty Różyc.
  4. Trwa kolęda – odwiedziny rodzin naszej parafii. Odwiedziny duszpasterza to piękny zwyczaj, od dawna praktykowany. Pragniemy wspólnie pomodlić się z rodzinami naszej parafii i pragniemy prosić o błogosławieństwo Boże. Prosimy dzieci o przygotowanie zeszytów od religii. W niektóre dni (wolne od szkoły) przed księdzem pójdą ministranci. Prosimy o przysłanie samochodów 20 minut przed rozpoczęciem kolędy. Dobrze byłoby, gdyby ktoś z rodziny, która oczekuje na księdza wyszedł przed dom. Będzie to znak, że kapłan jest w tym domu oczekiwany. Rodziny, które w czasie ostatniego roku zamieszkały w naszej parafii prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza. Kolęda na Osiedlu będzie w sobotę 27 stycznia. Prosimy o zapisywanie się chętnych z Osiedla. W czasie kolędy możemy złożyć ofiarę na prace gospodarcze przy parafii. Najważniejszą inwestycją, która nas czeka jest wymiana ogrzewania kościoła. W dalszej kolejności mamy w planach budowę toalety przy kościele oraz remont zakrystii połączony z wymianą mebli. Jeżeli ktoś ma takie pragnienie, może również złożyć zwyczajową ofiarę dla księży. Traktujemy ją jako formę podziękowania za całoroczną pracę duszpasterską. Jeśli ktoś jest nieobecny przed południem, istnieje możliwość odwiedzin po mszy wieczornej (ok. 17.30).

Porządek kolędy:

Poniedziałek 8 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Świętokrzyska – od Woli Jachowej (S. Mochocki – H. Maj)

Ks. Wikariusz od 15.30 Górno-Zawada (Robert Ogrodnik – Edward Zarębski)

Wtorek 9 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Świętokrzyska (Józef Rojek – Helena Nogalska)

Ks. Wikariusz od 15.30 Górno – Zawada (Marczewska /Pindral – Zofia Grzegolec)

Środa 10 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Świętokrzyska (Borycki – R. Szczepańczyk)

Ks. Wikariusz od 15.30 Górno – Zawada (Spierzak – Sulej)

Czwartek 11 stycznia Ks. Wikariusz od 9.00 Górno – Zawada (Karol Karyś – Sławomir Gajewski; S. Cedro – Piotr Mazurczak)
Piątek 12 stycznia Ks. Wikariusz od 15.30 Górno od Zawady (Piłat – Cz. Stępień)
Sobota 13 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Górno Bór – prawa strona (Kazimierz Sterna – Tomasz Sobieraj)

Ks. Wikariusz od 9.00 Górno Bór – prawa strona (Koruch – Ryszard Kaleta)

Poniedziałek 15 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Świętokrzyska – Stanisław Mazurczak – Bogdan Olejarczyk)

Ks. Wikariusz od 15.30 Górno – ulicą od Zawady (Siarek – Mazurczak)

 

  1. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny (GN Historia Kościoła) oraz Mały Gość Niedzielny.
  2. Dziękujemy za materialną troskę o parafię.
  3. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.