Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Palmowa (24.03.2024)

1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, zwana też Niedzielą Palmową. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie Palm na każdej Mszy Świętej.

2. W tym tygodniu będzie jeszcze możliwość spowiedzi przedświątecznej. W poniedziałek, wtorek i środę – od 16.15 przed wieczorną Mszą Świętą.

3. W poniedziałek ok. 9.00 udamy się z Komunią świętą do chorych. Można ich jeszcze dzisiaj zgłaszać w zakrystii.

4. Rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Czas, kiedy będziemy wspominać wydarzenia związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.

Porządek uroczystości:

Wielki Czwartek – 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godziny 22. W ramach adoracji ok. 19,15 będzie Godzina Święta. Zachęcamy róże różańcowe oraz inne grupy do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Grobie Pańskim.

W Wielki Piątek nie sprawujemy Mszy Świętej. Obowiązuje post ścisły (3 posiłki, w tym jeden do syta; bez posiłków mięsnych). Rano adoracja w Ciemnicy od 9.00. Po południu o 17 Droga Krzyżowa, a po niej Liturgia Wielkiego Piątku. Po zakończeniu Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do 22. Adorację rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali. Będziemy wdzięczni strażakom za podjęcie czuwania przy Grobie Pańskim. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są dla chrześcijan w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota to dzień wyciszenia. Adorujemy Chrystusa w Grobie Pańskim.

Poświęcenie pokarmów w kościele w następującym porządku: 9.00; 10.00; 11.00

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 19.30. Przynosimy świece.

W Wielką Niedzielę Procesja Rezurekcyjna o godzinie 6. Zapraszamy ministrantów, strażaków i asystę, a także dzieci do sypania kwiatów podczas procesji.

Kolejne Msze Święte w Uroczystość Zmartwychwstania będą o godzinie 10 i 12. Nie ma Mszy popołudniowej.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Z grupy od Barbary Pedrycz do Anieli Mazurczak było 8 osób. Złożono ofiarę 200 zł. W sobotę, około godziny 11.30 (po zakończeniu poświęcenia pokarmów) zapraszamy grupę od Mariana Grzegolca do Agnieszki Krzysiek

6. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: RR Barbary Sobieraj – 300; RR Marii Frąk 240; RR Haliny Siarek 260. Indywidualne ofiary: 150 oraz 100 zł.

7. W ubiegłą niedzielę w ramach naszej jałmużny wielkopostnej zebraliśmy na leczenie chorej Moniki 1151 zł. Bóg zapłać.

8. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię.

9. Można jeszcze nabywać czekoladowe Baranki Caritasu. Dochód przeznaczony jest na wsparcie dzieci z ubogich rodzin.

10 .Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. W ubiegłym tygodniu do Pana odszedł + Marian Gała. Dziś przypada 1 rocznica śmierci ks. Marka Zawłockiego. RIP

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i świętych Patronów.