Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela zwykła (28.01.2023)

1. W tym tygodniu. W czwartek – I czwartek miesiąca. O 19.00 Godzina Święta. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego. Msze o 8, 10 i 17. W polskiej tradycji nazywane jest ono świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy będzie miało miejsce poświęcenie świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Zapalamy je, jak mówi polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. O 17.00 na poświęcenie świec zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Z racji I piątku miesiąca spowiedź 30 minut przed mszą świętą. O 18.00 spotkanie biblijne w kościele. Po nim, ok. 19.00 zapraszamy ministrantów i innych chętnych do pomocy w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej. W sobotę wyjazd do chorych – o godzinie 9.00.
  2. W dniu 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się za osoby zakonne związane z naszą parafią oraz o nowe powołania. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.
  3. Podczas zbiórki dla Nikoli, 15-latki z Mąchocic, która 2 miesiące temu została potrącona przez samochód, zebraliśmy 5700 zł. Dziękujemy za hojną odpowiedź na prośbę rodziny Nikoli.
  4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z ul. Wspólnej: od Anny Stokowiec do Marii Galera. Było 10 osób, złożono ofiarę 260 zł. Za tydzień w sobotę zapraszamy kolejną grupę: od Emilii Chrabąszcz do Elżbiety Sulej.
  5. Zakończyła się kolęda. Serdecznie dziękujemy za bardzo życzliwe przyjęcie w domach naszej parafii. Dziękujemy za ofiary na kościół i dla księży.
  6. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny.
  7. Dziękujemy za materialną troskę o parafię. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone podczas kolędy. W ostatnim czasie wpłynęły dwie dodatkowe ofiary – poza kolędą (Ewa i Sylwester Rojek – 150 zł; pewna rodzina – 200 zł.).
  8. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.