Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2023)

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W każdy piątek o 16.30 Droga Krzyżowa. W każdą niedzielę o 11.20 Droga Krzyżowa prowadzona przez Apostolstwo Dobrej Śmierci. W każdą niedzielę po mszy o godzinie 16.00 śpiewamy Gorzkie Żale. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W sobotę rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. Przemysław Kantyka – Dziekan Wydziału Teologii KUL. Jest to ważny czas, którego zwieńczeniem będzie spowiedź przygotowująca nas na święta Wielkanocne. Postarajmy się tak ułożyć swoje sprawy, aby uczestniczyć w

            

             Program Rekolekcji:

             Sobota (trzy msze św.):

             8 – 10 – 17 (Każda z nauką ogólną)

             Niedziela (porządek zwykły):

             8 – 10 – 12 – 16 Każda z nauką ogólną. Po mszy św. o 10.00 będzie krótkie spotkanie z dziećmi

             Poniedziałek (dzień spowiedzi)

             8 – 10 – 18 (później, aby mogli dotrzeć ci, którzy pracują). Każda z nauką ogólną

             Spowiedź od 8.30 do 11 oraz od 17.

 

  1. Można już nabywać baranki wielkanocne. Składamy za nie ofiarę w wysokości jednego obiadu. Caritas Diecezji Kieleckiej zachęca do przekazania 1,5% podatku. Jest to możliwe podczas składania deklaracji podatkowej (numer KRS 0000198087). Szczegółowe informacje na ulotkach.
  2. Dziękujemy strażakom za prace przy usuwaniu drzew przeznaczonych do wycinki.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy mieć możliwość złożenia naszej jałmużny wielkopostnej. Po mszy św. będzie zbiórka do puszek na rzecz leczenia młodej dziewczyny Moniki, która choruje na polineuropatię. Jest to osłabienie nerwów obwodowych które powoduje niedowład czterokończynowy. Celem zbiórki jest zebranie środków finansowych na turnus rehabilitacyjny. Organizatorem zbiórki jest Komitet Społeczny ,,Zostań Aniołem”. 
  4. Do sprzątania kościoła z wyznaczonej grupy z Osiedla (wszystkie ulice oprócz Sosnowej i Chabrowej) nie przyszedł nikt. Zapraszamy grupę z Boru: od p. Agnieszki Szczepańczyk do p. Krystyny Witkowskiej. Proponuję termin piątkowy, ew. sobotni po południu – ok. 14.00. Proszę o kontakt.
  5. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Promyczki, Gość Niedzielny – Historia.
  6. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu: Róża Różańcowa Teresy Mikołajczyk – 300; Róża Heleny Dziedzic 250; Róża ojców Józefa Suleja 250, Róża Heleny Różyc – 330; Róża Ryszarda Szczepańczyka – 280. Bóg zapłać także za zamówione msze św. przez te koła.
  7. Dziękujemy za materialną troskę o parafię. Mamy już zebraną kwotę potrzebną do rewitalizacji posadzki. W środę została wzięta miara strojów dla ministrantów.
  8. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.