Warning: Undefined array key "options" in /usr/home/idav-make-net/domains/parafia-gorno.pl/public_html/wp-content/plugins/pro-elements/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania
 2. W środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. O 16 Msza święta w intencji strażaków z OSP Górno z racji przypadającego 4 maja wspomnienia św. Floriana.
 3. Rozpoczyna się miesiąc maj. Jest to miesiąc maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą one odprawiane o 17.45. Po nich, ok. godziny 18 będzie wieczorna Msza Święta. W niedziele i uroczystości – nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o 16.00. Zachęcamy również do gromadzenia się przed kapliczkami na śpiewanie Litanii Loretańskiej.
 4. Wracamy do idei tacy gospodarczej (W I niedzielę miesiąca) – w najbliższym czasie mamy do zrobienia inwentaryzację cmentarza, która będzie konieczna w związku z nową ustawą o cmentarzach. Ponadto taki obowiązek nakłada na każdego zarządcę cmentarza kuria diecezjalna w Kielcach
 5. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca – godzina święta o 19.00
 6. W I piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17.30
 7. W I sobotę miesiąca – odwiedzamy chorych od godziny 9.00. Prosimy nadal o zapisywanie chorych, którzy korzystali z posługi sakramentalnej.
 8. Dziękuję sprzątającym świątynię za pracę i ofiarę – 160 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Marianny Wójcik do Hanny Sulej.
 9. ADŚ zaprasza na modlitwę różańcową, w każdą I Niedzielę Miesiąca przed sumą (ok. 11.20).
 10. Przy plebanii stoi kontener (koloru niebieskiego), do którego możemy wyrzucać makulaturę w ramach akcji „Makulatura na misje”. Nowy kontener został ustawiony przy cmentarzu. Bardzo proszę do niego wrzucać odpady zmieszane. Odpady podlegające biodegradacji możemy wyrzucać po drugiej stronie cmentarza
 11. Wraz z końcem kwietnia kończy się czytanie wypominek półrocznych. Jeśli ktoś pragnie dalej powierzać swoich zmarłych w modlitwie – można to zrobić w zakrystii.
 12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką. W najnowszej Niedzieli m.in.: Ks. prof. Waldemar Chrostowski o tym, dlaczego zaatakowano Jana Pawła II? Dlaczego tytuł Królowej w odniesieniu do Matki Bożej jest nadal potrzebny? O czczonym w naszej diecezji – w Wodzisławiu – św. Peregrynie – patronie chorych na raka. Co zrobić, aby nie zgubić Jezusa w przygotowaniach do I Komunii Świętej. W Gościu Niedzielnym: gdzie są groby apostołów? Czy młodzi przestają akceptować swoją płeć?W Niedzieli Kieleckiej – o niezwykłej tradycji procesji Emaus w Sukowie.
 13. Spotkanie przygotowawcze dzieci pierwszokomunijnych w piątek o 16.30.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.