Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania
  2. W środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. O 16 Msza święta w intencji strażaków z OSP Górno z racji przypadającego 4 maja wspomnienia św. Floriana.
  3. Rozpoczyna się miesiąc maj. Jest to miesiąc maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą one odprawiane o 17.45. Po nich, ok. godziny 18 będzie wieczorna Msza Święta. W niedziele i uroczystości – nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o 16.00. Zachęcamy również do gromadzenia się przed kapliczkami na śpiewanie Litanii Loretańskiej.
  4. Wracamy do idei tacy gospodarczej (W I niedzielę miesiąca) – w najbliższym czasie mamy do zrobienia inwentaryzację cmentarza, która będzie konieczna w związku z nową ustawą o cmentarzach. Ponadto taki obowiązek nakłada na każdego zarządcę cmentarza kuria diecezjalna w Kielcach
  5. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca – godzina święta o 19.00
  6. W I piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17.30
  7. W I sobotę miesiąca – odwiedzamy chorych od godziny 9.00. Prosimy nadal o zapisywanie chorych, którzy korzystali z posługi sakramentalnej.
  8. Dziękuję sprzątającym świątynię za pracę i ofiarę – 160 zł. Za tydzień zapraszamy grupę od Marianny Wójcik do Hanny Sulej.
  9. ADŚ zaprasza na modlitwę różańcową, w każdą I Niedzielę Miesiąca przed sumą (ok. 11.20).
  10. Przy plebanii stoi kontener (koloru niebieskiego), do którego możemy wyrzucać makulaturę w ramach akcji „Makulatura na misje”. Nowy kontener został ustawiony przy cmentarzu. Bardzo proszę do niego wrzucać odpady zmieszane. Odpady podlegające biodegradacji możemy wyrzucać po drugiej stronie cmentarza
  11. Wraz z końcem kwietnia kończy się czytanie wypominek półrocznych. Jeśli ktoś pragnie dalej powierzać swoich zmarłych w modlitwie – można to zrobić w zakrystii.
  12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką. W najnowszej Niedzieli m.in.: Ks. prof. Waldemar Chrostowski o tym, dlaczego zaatakowano Jana Pawła II? Dlaczego tytuł Królowej w odniesieniu do Matki Bożej jest nadal potrzebny? O czczonym w naszej diecezji – w Wodzisławiu – św. Peregrynie – patronie chorych na raka. Co zrobić, aby nie zgubić Jezusa w przygotowaniach do I Komunii Świętej. W Gościu Niedzielnym: gdzie są groby apostołów? Czy młodzi przestają akceptować swoją płeć?W Niedzieli Kieleckiej – o niezwykłej tradycji procesji Emaus w Sukowie.
  13. Spotkanie przygotowawcze dzieci pierwszokomunijnych w piątek o 16.30.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej