Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu (24.12.2023)

  1. Kończy się Adwent. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w roratach – także dzieciom oraz ich rodzicom. Dziś wieczorem nie będzie już mszy świętej. W tym czasie zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. O północy będziemy sprawować Pasterkę. Ofiary z pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia. Jutro, w Uroczystość Bożego Narodzenia, msze święte w dzień: o 8, 10, 12. Nie ma mszy popołudniowej. We wtorek święto świętego Szczepana. Msze święte o 8, 10, 12, 16. Taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Na mszach św. poświęcenie owsa. W środę – święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Na mszach świętych o 7 i 17 poświęcenie wina. Tego dnia imieniny obchodzi Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski. W czwartek – święto świętych Młodzianków. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Na wszystkich mszach świętych małżonkowie będą mogli odnowić swoje śluby. Po mszy świętej o 16.00 nabożeństwo na zakończenie roku 2023.
  2. Już teraz dziękujemy za przygotowanie kościoła na święta: p. Jolancie Obarze, strażakom, ministrantom.
  3. Można jeszcze nabywać świece na stół wigilijny rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy. Cena – koszt jednego obiadu. Możemy również nabywać poświęcone opłatki. Ofiara jest dobrowolna – będzie przeznaczona na stroje dla ministrantów.
  4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z ul. Wspólnej od Ewy Haremskiej do Stanisławy Filipczak. Było 8 osób, złożono ofiarę 300 zł. w sobotę zapraszamy kolejną grupę z ul. Wspólnej od Ewy Strząbały do Ireny Grzegolec.   
  5. Kolędę – odwiedziny rodzin naszej parafii – rozpoczniemy od 2 stycznia. 6 stycznia będziemy chcieli włączyć się w Orszak Trzech Króli – przed mszą o 12.00. Bliższych informacji udziela ks. Sebastian, który koordynuje to wydarzenie.
  6. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny (GN Historia Kościoła) oraz Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, jak również dwumiesięcznik „Trwajcie miłości” (za dowolną ofiarę). Można także nabywać kalendarze misyjne i kalendarze diecezjalne.
  7. Dziękujemy za materialną troskę o parafię.
  8. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.