Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela zwykła (21.01.2023)

  1. Dziś po mszach świętych, odbywa się zbiórka pieniężna dla Nikoli, 15-latki z Mąchocic, która 2 miesiące temu została potrącona przez samochód, ponosząc liczne obrażenia, w tym utratę lewej nogi. Zebrane fundusze pomogą w rehabilitacji oraz w zakupie protezy nogi. Zbiórkę publiczną prowadzą wolontariusze oraz rodzina Nikoli wraz z OSP z Brzezinek.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z ul. Wspólnej: od Krystyny Siarek do Ireny Borek. Było 9 osób, złożono ofiarę 220 zł. Za tydzień (o 8,45) zapraszamy grupę od Anny Stokowiec do Marii Galera.
  3. W tym tygodniu kończy się kolęda – odwiedziny rodzin naszej parafii. Odwiedziny duszpasterza to piękny zwyczaj, od dawna praktykowany. Pragniemy wspólnie pomodlić się z rodzinami naszej parafii i pragniemy prosić o błogosławieństwo Boże. Już teraz dziękujemy rodzinom naszej parafii za życzliwe przyjęcie. Prosimy dzieci o przygotowanie zeszytów od religii. W niektóre dni (wolne od szkoły) przed księdzem pójdą ministranci. Prosimy o przysłanie samochodów 20 minut przed rozpoczęciem kolędy. Dobrze byłoby, gdyby ktoś z rodziny, która oczekuje na księdza wyszedł przed dom. Będzie to znak, że kapłan jest w tym domu oczekiwany. Rodziny, które w czasie ostatniego roku zamieszkały w naszej parafii prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza. Kolęda na Osiedlu będzie w sobotę 27 stycznia. Prosimy o zapisywanie się chętnych z Osiedla. W czasie kolędy możemy złożyć ofiarę na prace gospodarcze przy parafii. Najważniejszą inwestycją, która nas czeka jest wymiana ogrzewania kościoła. W dalszej kolejności mamy w planach budowę toalety przy kościele oraz remont zakrystii połączony z wymianą mebli. Jeżeli ktoś ma takie pragnienie, może również złożyć zwyczajową ofiarę dla księży. Traktujemy ją jako formę podziękowania za całoroczną pracę duszpasterską. Jeśli ktoś jest nieobecny przed południem, istnieje możliwość odwiedzin po mszy wieczornej (ok. 17.30). 

Porządek kolędy:

 

Poniedziałek 22 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Świętokrzyska  (Gil – Borek)

Ks. Wikariusz od 15.30 Górno – Targowa, cz. 1 (od Marka Dziekańskiego do Kałużów)

Wtorek 23 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 Świętokrzyska (Grzegolec – Piotrowski)

Ks. Wikariusz od 15.30 Górno – Targowa cz. 2 (od Leszka Śliwińskiego do Tomasza Sobczyka oraz ul. Mała i Łysogórska

Środa 24 stycznia Ks. Proboszcz od 9.00 – Końcówka Świętokrzyskiej i Floriana – Cz. Murawski – Zofia Karyś)

 

Sobota 27 stycznia 9.00: Ks. Proboszcz: ul. Chabrowa i Sosnowa – według zgłoszeń

9.00: Ks. Wikariusz: ul. Różana, Leśna, Świerkowa, Kalinowa, Lawendowa, Dębowa – według zgłoszeń

Sobota 27 stycznia Inne domy na zaproszenie

Zgłoszenia na kolędę z Osiedla:

Różana: 3, 7, 21

Leśna: 27

Świerkowa: 12

Kalinowa: 1, 3, 6, 5,7

Lawendowa: 24, 40, 46

Chabrowa: 2, 7, 13, 17, 27, 39, 43, 45

Dębowa: 1, 3, 9, 14,

Sosnowa: 1. 10, 13, 16, 17, 19, 22, 24, 25

 

  1. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny.
  2. Dziękujemy za materialną troskę o parafię. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone podczas kolędy.
  3. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.