Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu (3.03.2023)

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W każdy piątek o 16.30 Droga Krzyżowa. W każdą niedzielę o 11.20 Droga Krzyżowa prowadzona przez Apostolstwo Dobrej Śmierci. W każdą niedzielę po mszy o godzinie 16.00 śpiewamy Gorzkie Żale. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W nadchodzącym tygodniu: 1) w środę zapraszamy Róże Różańcowe na godzinę 17.00; 2) także w środę o 19.00 zbiórka ministrantów (w celu wzięcia miary na stroje liturgiczne); 3) w czwartek o 19.00 Godzina Święta.
  3. Można już nabywać baranki wielkanocne. Składamy za nie ofiarę w wysokości jednego obiadu. Caritas Diecezji Kieleckiej zachęca do przekazania 1,5% podatku. Jest to możliwe podczas składania deklaracji podatkowej (numer KRS 0000198087). Szczegółowe informacje na ulotkach.
  4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie z Osiedla – ulice Chabrowa i Sosnowa. Było 11 osób, złożono ofiarę 250 zł. Za tydzień w sobotę zapraszamy Górno-Osiedle: pozostałe ulice (wszystkie z wyjątkiem Chabrowej i Sosnowej).
  5. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny.
  6. Można już składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zachowamy zwyczaj, że mogą to uczynić Róże Różańcowe (jeśli chcą, mogą także zamówić msze w swojej intencji). Można także składać indywidualnie ofiary. Ofiary złożyły już Róże Jadwigi Grzegolec (300) i Marii Cela (250). Ponadto Franciszka Grzegolec złożyła 200 zł.
  7. Dziękujemy za materialną troskę o parafię. Były dwie ofiary po 100 zł. Prowadzone są już rozmowy w sprawie pierwszego etapu termomodernizacji kościoła – będzie to wstawienie dodatkowych okien. Kolejnym etapem będzie wymiana pieców w kościele.
  8. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.