Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna (23.04.2023)

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Warto w tym kontekście wspomnieć słowa Benedykta XVI: „Chrześcijaństwo nie oparte o Biblię redukuje się do zabobonu i wiary w bajki”. Warto też postawić sobie pytanie, kiedy ostatni raz czytałem Pismo Święte?
 2. Jutro przeniesiona z dzisiaj uroczystość świętego Wojciecha – patrona Polski.
 3. Dziękuję sprzątającym świątynię za pracę i ofiarę 260 złotych. W sobotę prosimy grupę od Marianny Mazurczak do Emilii Chrabąszcz.
 4. Jest nowy telefon do kancelarii parafialnej. Numer można znaleźć w gablocie z ogłoszeniami.
 5. Na nowo czynna jest strona internetowa parafii. Można tam zapoznać się z ogłoszeniami oraz intencjami na najbliższy tydzień.
 6. Prosimy o ponowne zapisywanie chorych – będziemy odwiedzać ich w każdą I sobotę miesiąca.
 7. Przy plebanii stoi kontener (koloru niebieskiego), do którego możemy wyrzucać makulaturę w ramach akcji „Makulatura na misje”. Nowy kontener został ustawiony przy cmentarzu. Bardzo proszę do niego wrzucać odpady zmieszane. Odpady podlegające biodegradacji możemy wyrzucać po drugiej stronie cmentarza
 8. Dziękuję bardzo strażakom za pomoc przy przygotowaniu plebanii do remontu.
 9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką. Główny temat najnowszej Niedzieli to agresja wśród młodych – skąd się bierze i czym się objawia. Inny ciekawy temat: dlaczego niektóre środowiska dążą do zakazania spowiedzi dzieci? W Niedzieli Kieleckiej – o jubileuszu 25 rocznicy święceń biskupich bpa Mariana Florczyka. W Gościu Niedzielnym o niebezpiecznym procederze „oczyszczania” dzieł literackich z nieprawomyślnych treści.
 10. Zapowiedzi przedślubne: 1) Szymon Karol Rubak – kawaler z parafii Górno i Sylwia Martyna Śliwińska – panna z parafii Bebelno – zapowiedź II. Jeśli ktoś zna przeszkody zachodzące między wyżej wymienionymi osobami powinien je zgłosić do jednej z wymienionych parafii.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.