Liturgia dnia

Msze Święte

Niedziele i święta:
08:00, 11:00, 16:00

Dni powszednie:
16:00 (listopad – marzec),
17:00 (kwiecień, wrzesień – październik),
18:00 (maj – sierpień)

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna 30 min po każdej Mszy Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu (17.12.2023)

  1. Trwa Adwent. Jest to czas oczekiwania w podwójnym wymiarze – na przyjście Jezusa na końcu czasów oraz na pamiątkę pierwszego przyjścia Jezusa na ziemię, którą będziemy świętować w Uroczystość Bożego Narodzenia. Wyrazem naszego oczekiwania jest także udział w roratach – w dni powszednie (poza uroczystościami) o godzinie 7.00. Zapraszamy także dzieci na ich czuwanie adwentowe z lampionami – o godzinie 17.
  2. W tym tygodniu można jeszcze skorzystać ze spowiedzi adwentowej: w czwartek od 16.15, piątek od 16.15 i sobotę od 16.15.
  3. W nadchodzącym tygodniu: Dziś o 14.00 na Placu Targowym gminna wigilia. W poniedziałek w kościele o 18 „Pastorałka. Misterium ludowe” na motywach tekstu Leona Schillera; w czwartek o 19.00 Godzina Święta. W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją zachowujemy post. Nie ma mszy świętej o godzinie 16.00. Wtedy gromadzimy się w domach na wieczerzy wigilijnej. O północy będziemy sprawować Pasterkę. Ofiary z pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia. W Boże Narodzenie (poniedziałek po przyszłej niedzieli) msze święte w dzień: o 8, 10, 12. Nie ma mszy popołudniowej.
  4. Można nadal nabywać świece na stół wigilijny rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy. Cena – koszt jednego obiadu. Możemy również nabywać poświęcone opłatki. Ofiara jest dobrowolna – będzie przeznaczona na stroje dla ministrantów.
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła kolejnej grupie od Marianny Jamrożek do Borek Bogusława. Było 12 osób, złożono ofiarę 300. Za tydzień zapraszamy grupę od Ewy Haremskiej do Stanisławy Filipczak
  6. Prasa katolicka – jest do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny (GN Historia Kościoła) oraz Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, jak również dwumiesięcznik „Trwajcie miłości” (za dowolną ofiarę). Można także nabywać kalendarze misyjne (7 zł).
  7. Bóg zapłać za materialną troskę o parafię. Wpłynęły trzy anonimowe ofiary – 100, 100 i 200 zł.
  8. W ubiegłym tygodniu do Pana odszedł śp. Czesław Mochocki. Requiescat in pace…
  9. Solenizantom oraz jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętych patronów.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.